coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

فروش دلاری البسه ایرانی در پاساژهای پایتخت ؛ در بازار لباس چه خبر است؟

فروش دلاری البسه ایرانی در پاساژهای پایتخت موضوعی جدید است که با شنیدنش موجی از غم و اندوه و اظطراب شما را فرا می‌گیرد. تورم در بازار بیداد می‌کند.

اخبار جدید از بازار از فروش دلاری البسه ایرانی در پاساژهای پایتخت اطلاع می‌دهد. اخیراً اخباری مبنی‌بر فروش تیشرت‌های ایرانی با نرخ دلار در بازار مروی، خیابان استانبول و چندین پاساژ در تهران فاش شده که گفته می‌شود قیمت برخی از این اجناس تا 100 دلار هم می‌رسد. وضع بازار ایرانی طوری شده است که اینگونه ذهن می‌رسد، مسئولین خوابند و چیزی نمی‌بینند!

بیشتر بخوانید: شامپوی سر هم لاکچری شد؛‌ از 5 تا 8 میلیون تومان برای یک شامپو!

فروش دلاری البسه ایرانی در پاساژهای پایتخت

بازار مروی، خیابان استانبول و چندین پاساژ در تهران، محلی برای مانور تیشرت‌های میلیونی پشت ویترین مغازه‌ها شده تا جایی که برای خرید یک لباس ساده باید ۵-۶ میلیون هزینه کرد.

البته قیمت تیشرت‌های ۱۰۰ دلاری تا لباس شب‌های ۱۰۰ دلاری در پاساژ‌های تهران موضوعی بوده که این روزها توجه خیلی‌ها را به‌خود جلب کرده است.

البته نکته جالب اینجاست که در بیشتر واحد‌های صنفی، قیمت تیشرت و شلوار‌هایی که کاملا تولید داخلی است را نیز با دلار قیمت‌گذاری کرده‌اند!

فروش دلاری البسه ایرانی در پاساژهای پایتخت

این درحالی است که به دنبال گسترش برنامه‌ریزی برخی کشور‌ها برای کاهش و حذف تبادلات دلاری از چرخه معاملات شان، دولت سیزدهم هم به بانک مرکزی مأموریت داد با همکاری دستگاه‌های مرتبط، زمینه‌های انجام معاملات تجاری بر اساس واحد پولی ایران و کشور‌های هدف را فراهم کند.

با نوسان نرخ ارز، برخی فروشندگان روی به انباشت کالا در انبارهایشان آوردند و به بهانه خرید همین کالا‌ها طی چند ماه گذشته و با نرخ دلار ۶۰- ۷۰ هزار تومانی، قصد خالی کردن جیب مردم برای کسب درآمد بیشتر هستند؛ البته در زمانی که دلار به کانال ۴۸ هزار تومان رسیده است.

قیمت‌گذاری تیشرت و شلوار با نرخ دلار شاید موضوع جدیدی نباشد، اما در برابر چشم ناظران بازار، آن هم زمانی که دولت سیزدهم قصد تنظیم و کنترل بازار ارز را دارد کمی دور از انتظار است.

البته متقاضیان خرید لباس با نرخ دلار کم نیستند، اما باید پذیرفت که این وضعیت آسیب جدی به ارزش پول ملی و همچنین تولید ملی می‌زند.

در همین رابطه یاسر احمدی، بنکدار و پخش کننده لباس در بازار تهران به اقتصاد ۲۴ می‌گوید:

خرده فروشان سطح شهر به دنبال کسب درآمد بیشتر از موقعیت ایجاد شده و ادامه نوسان نرخ ارز در بازار هستند. از این رو برای جلب توجه بیشتر و اینکه به مشتری تفهیم شود که جنس کاملا خارجی و وارداتی است، اقدام به قیمت‌گذاری لباس با نرخ دلار کرده‌اند.

فروش دلاری البسه ایرانی در پاساژهای پایتخت

احمدی می‌افزاید: «ما به عنوان بنکدار در بازار بیشتر مطلع هستیم که تمام اجناس، ایرانی و تعداد محدودی خارجی است، اما این سیاست شامل بیشتر لباس‌ها شده و این موضوع (دریافت دلار به جای ریال) برای فروشندگان پاساژ‌ها و مراکز تجاری خوشایند شده است.»

این فعال صنفی ادامه می‌دهد:

اجناس مانده در انبارها، خرید چند ماه یا حتی یکسال گذشته است، اما امروز این کالا‌ها سر فرصت از انبار‌ها راهی فروشگاه‌ها شده و علی رغم کاهش قیمت دلار، قیمت‌گذاری مانند نرخ دلار در سال گذشته انجام می‌گیرد. لباس‌های مجلسی با قیمت‌های دلاری.

صادق، فروشنده لباس زنانه مجلسی در یکی از پاساژ‌های شمال تهران نیز به اقتصاد ۲۴ می‌گوید: «لباس‌های ترک با دلار به خریداران فروخته می‌شود. ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ هزار دلار قیمت لباس‌هایی است که برخی مشتریان با علاقه زیاد آن را خریداری می‌کنند. البته قیمت‌های پایین‌تر هم موجود است، اما فقط فروش با نرخ دلار برای فروشنده صرفه اقتصادی دارد.»

به گفته این فروشنده، هر روز با توجه به نوسان نرخ دلار قیمت لباس‌ها نیز تغییر می‌کند، اما البته سعی می‌شود با توجه به اینکه هنوز واردات لباس قاچاق محسوب می‌شود، اما برای رضایت مشتری، برند‌های دلخواه خریداران را وارد کنیم. البته در بین لباس‌های شب یا مجلسی، برندهای کره‌ای، هندی، اروپایی نیز موجود است که قیمت‌های متفاوت‌تری با سایر لباس‌ها دارد.

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه شما در خصوص فروش دلاری البسه ایرانی در پاساژهای پایتخت چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر