coinex
راهنمای خرید تکراتو

افزایش سرعت اجرای برنامه‌ها در اندروید بدون آپدیت سیستم‌عامل

موضوع افزایش سرعت اجرای برنامه‌ها در اندروید یکی از نیاز‌های کاربران بوده که حالا با نسخه جدید کامپایلر Android Runtime یا ART فراهم شده است.

کامپایلر (ART)Android Runtime وظیفه اجرای برنامه‌ها در سیستم عامل اندروید را ایفا می‌کند. در حقیقت ART با خواندن کدهای یک اپلیکیشن، آن را به زبان ماشین ترجمه کرده و به‌منظور اجرا در اختیار تراشه گوشی می‌گذارد. قبل از این در اندروید 4.4 نقش کامپایل کدهای برنامه بر عهده Dalvik قرار داشت که گوگل در اندروید 5 از آن صرف نظر کرد و به سراغ ART رفت. ظاهراً درحال‌حاضر گوگل قصد دارد تا با ارتقای این کامپایلر در راستای افزایش سرعت اجرای برنامه‌ها در اندروید قدم بردارد.

بیشتر بخوانید: جزئیات جدیدی از سیستم‌عامل شیائومی MiOS فاش شد

افزایش سرعت اجرای برنامه‌ها در اندروید

در این راستا، گوگل ضمن انتشار نموداری اعلام کرده که ارتقای ART و استقلال کامل آن از اندروید 13 باعث شده تا سرعت اجرای برنامه‌ها تا 30 درصد بیشتر شود و حالا با عرضه نسخه جدید این کامپایلر درکنار اندروید 14 سرعت بیشتری هم در کامپایل کردن کدهای Java و Kotlin به زبان ماشین فراهم خواهد شد.

افزایش سرعت اجرای برنامه‌ها در اندروید

گوگل تا به امروز کامپایلر ART را طی چندین نوبت ارتقاء داده و در همین جهت در اندروید 12 به یک بخش ماژولار از سیستم عامل اندروید مبدل شد تا گوگل توانایی آپدیت کامپایلر را بدون نیاز به ارتقای سیستم‌عامل و توسط فروشگاه گوگل پلی کسب کند.

هم‌اکنون گوگل شماره‌گذاری نسخه‌های ART را با نسخه‌های اندروید هماهنگ ساخته و بر این اساس می‌توان انتظار داشت که ART 14 هم با اندروید 14 عرضه شود. گوگل در آپدیت کامپایلر ART 14 کیت توسعه جاوا را به نسخه هفده (OpenJDK 17) توسعه خواهد داد. این نسخه از کامپایلر ART بهینه‌سازی‌هایی در حوزه افزایش سرعت اجرای برنامه‌ها در اندروید خواهد داشت که ضمن بهبود عملکرد موجب کاهش حجم کدهای یک برنامه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص افزایش سرعت اجرای برنامه‌ها در اندروید با ارتقای کامپایلر چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

.

منبع: شهرسخت‌افزار

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

    خیلی عالی میشه اگر با اندروید ۱۴ انتشار بشه سرعت اجرا دانلود و آپلود و سرعت باز شدن برنا مه ها خیلی خیلی بهتر میشه

    پاسخ