;
coinex

ساخت رباتی برای نظافت سرویس بهداشتی ؛ نتیجه بهتر با هزینه کمتر [+ویدیو]

شرکت آمریکایی SOMATIC درحال ساخت رباتی برای نظافت سرویس بهداشتی است که با صرف هزینه‌ای کمتر می‌تواند بهترین نتیجه را رقم بزند.

شرکت SOMATIC مستقر در نیویورک آمریکا موفق به ساخت رباتی برای نظافت سرویس بهداشتی شده است که تمامی مراحل نظافت را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد. این ربات هوشمند درعین حال که هزینه کمتری دارد، بیشترین بازدهی را نیز ارائه می‌دهد. نکته جالب در مورد این ربات، امکان کنترل از راه دور بوسیله یک نرم‌افزار شبیه به بازی‌های رایانه‌ای و یک هدست واقعیت مجازی است که وقتی ربات در محیط قرار می‌گیرد، می‌تواند با آمادگی کامل مراحل نظافت را انجام دهد.

بیشتر بخوانید: ربات انسان‌نمای آپولو با قابلیت کمک به انسان در مشاغل سخت معرفی شد [+عکس]

ساخت رباتی برای نظافت سرویس بهداشتی

افراد بسیاری از شستن توالت‌ها پول درمی‌آورند، اما این کاری نیست که کسی خواهان آن باشد. به هر حال، سرویس‌های بهداشتی باید تمیز شوند. پس منطقی است که این وظیفه یکی از آن مشاغلی باشد که همه خواهان اتوماتیک شدنش باشند.

حالا کمپانی نیویورکی SOMATIC با تنها هزار دلار در ماه یک ربات تمیزکننده توالت خودکار شبیه به چرخ‌دستی برای اداره‌ها می‌فرستد که در انبار ساختمان‌ها جای می‌گیرد و هفته‌ای ۴۰ ساعت توالت‌ها را تمیز می‌کند.

این یعنی هزینه این ربات ساعتی ۵٫۶۸ دلار آمریکا خواهد بود. کاملاً ارزان‌تر از حداقل دستمزد ۷٫۲۵ دلاری در آمریکا.

ساخت رباتی برای نظافت سرویس بهداشتی

با این که این ربات روزانه به‌طور اتوماتیک کار می‌کند، راه‌اندازی آن دستی است. پیش از ارسال این ربات، SOMATIC یک کیت سنسور کوچک برای اداره می‌فرستد و یک نفر با استفاده از آن تمام راهروها، دستشویی‌ها و آسانسورهای ساختمان را می‌پیماید تا نقشه دقیقی از ساختمان ترسیم شود.

سپس یک اپراتور در SOMATIC با یک نرم‌افزار شبیه به بازی‌های کامپیوتری و یک هدست واقعیت مجازی وظایف ربات را انجام می‌دهد. به این ترتیب، وقتی ربات به ساختمان می‌رسد، آمادگی لازم برای شروع کار خود را دارد.

البته این ربات به‌طور کامل جایگزین نظافتچیان نمی‌شود. بلکه تنها کارهای نظافتی معمول را برعهده می‌گیرد. اگر ربات چیز غیرمنتظره‌ای ببیند، تصاویر آن را برای نظافتچیان ساختمان می‌فرستد و به محل بعدی کار خود می‌رود.

در این ویدیو می‌توانید عملکرد این ربات را ببینید. خودش درها را باز می‌کند و می‌بندد، در طبقات جابجا می‌شود، توالت‌ها، دیوارها و کف را با مواد ضدعفونی و آب پرفشار تمیز می‌کند، سپس همه چیز را با جاروبرقی خود خشک می‌کند و راهی توالت بعدی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص ساخت رباتی برای نظافت سرویس بهداشتی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

.

منبع: دیحیاتو

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر