coinex
راهنمای خرید تکراتو

تحریم گوگل لنز برای کاربران ایرانی لغو شد

یکی از مدیران ارشد فایربیس گوگل در توییتی از رفع تحریم گوگل لنز برای کاربران ایرانی خبر داد. طبق گفته وی، تا جمعه این سرویس در اختیار تمامی ایرانی‌ها قرار می‌گیرد.

«ایمان رحمتی‌زاده» با انتشار توییتی اعلام کرد محدودیت گوگل لنز برای کاربران ایرانی برداشته شده است. گوگل لنز یکی از پرکاربردترین سرویس‌های گوگل بوده که امکانات متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ از جستجو در موتور جستجو گوگل براساس تصاویر گرفته تا امکان تشخیص بیماری‌های پوستی و… از جمله ویژگی‌های این سرویس است.

اما در این چند سال اخیر، دسترسی به این ابزار محبوب و پرکاربرد گوگل برای ایرانی‌ها وجود نداشت و اگر با آی‌پی ایران قصد استفاده از این سرویس را داشتید، با خطای 403 مواجه می‌شدید و تنها راه، استفاده از ابزارهای تغییر آی‌پی بود. حال اما به نظر می‌رسد با پیگیری‌های انجام شده، این سرویس به زودی در اختیار تمامی کاربران ایرانی قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: گوگل ابزاری برای یافتن گوشی‌های خاموش دزدیده شده عرضه می‌کند

تحریم گوگل لنز برای کاربران ایرانی لغو شد

«ایمان رحمتی‌زاده» یکی از مدیران ارشد فایربیس گوگل با انتشار توییتی اعلام کرد:

«خبر خوش اینکه بلاک Google Lens برداشته شده و تا جمعه باید به ۱۰۰٪ کاربرهای ایرانی رولاوت بشه. Image Searchهم باید کار کنه (نه؟) فقط اگر لطفا تست کنین وقتی لنز درست شد آیا ترجمه از تصویر با اپ translate هم درست میشه یا نه؟»

لازم به یادآوری است اگر همچنان امکان استفاده از سرویس گوگل لنز را ندارید بایستی تا جمعه منتظر بمانید.

تحریم گوگل لنز برای کاربران ایرانی لغو شد

رحمتی‌زاده پیش از این نیز در حل چالشی که گریبان‌گیر ایرانی‌ها شده بود، نقش ایفا کرد. اوایل شهریور سال گذشته و تا پیش از آنکه دولت سیزدهم اقدام به فیلتر گوگل پلی کند، کاربران ایرانی بسیاری گزارش کردند که امکان دانلود از گوگل پلی برایشان فراهم نیست.

این موضوع بدون هیچ تغییری در خط مشی گوگل نسبت به گذشته رخ داده بود و ایرانی‌ها را با سؤالات بسیاری روبه رو کرد. رحمتی‌زاده پس از اطلاع یافتن از ماجرا و بررسی‌ها، اعلام کرد مشکل پیش آمده ناشی از یک اختلال بوده و این مشکل برای همه کاربران رفع شد.

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه شما در خصوص رفع تحریم گوگل لنز برای کاربران ایرانی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

.

منبع: دیجیاتو

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |






ارسال نظر