coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

اپل قصد دارد برخی از محصولات آینده خود را با چاپگر سه‌بعدی تولید کند!

منابعی آگاه می‌گویند تولید آزمایشی اپل واچ سری ۹ با استفاده از چاپگر سه‌بعدی آغاز شده است. آیا این حرکت، به تولید محصولات دیگر نیز منجر خواهد شد؟

خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی اختصاصی می‌گوید اپل در حال استفاده‌ی آزمایشی از چاپگر سه‌بعدی است تا شاسی فولادی به‌کاررفته در برخی از ساعت‌های بعدی‌اش را بسازد. استفاده از چاپگر سه‌بعدی، تغییری مهم در روند تولید محصولات اپل به‌حساب می‌آید.

اپل و بسیاری از شرکت‌های دیگر به‌منظور تولید محصول، قطعات بزرگ فلزی را برش می‌دهند تا به شکل دستگاه مدنظر دربیاید. چاپگر سه‌بعدی زمان موردنیاز برای ساخت دستگاه‌ها را کاهش می‌دهد و محیط‌زیست را کمتر آلوده می‌کند.

بیشتر بخوانید: هدست اپل ویژن پرو احساسات کاربر را تشخیص داده و کنترل می‌کند!

اپل با تولید واچ سری 9 با چاپگر سه‌بعدی چه اهدافی در سر دارد؟

بلومبرگ می‌گوید که رویکرد جدید اپل می‌تواند باعث تسهیل فرایندهای زنجیره‌ی تأمین این شرکت شود و سرآغاز تحولی گسترده‌تر باشد. اگر ساخت اپل واچ با چاپگر سه‌بعدی طبق انتظارات پیش برود، احتمالاً در سال‌های آینده تعداد بیشتری از محصولات اپل با بهره‌گیری از فناوری چاپ سه‌بعدی ساخته خواهند شد.

در‌حال‌حاضر، اپل ساعت‌های هوشمند فولادی‌اش که حدوداً ۱۰ درصد از کل ساعت‌های این شرکت را تشکیل می‌دهند، با روش مرسوم می‌سازد (اکثر مدل‌های اپل واچ آلومینیومی‌اند). در فرایندی به نام فولادگری، مواد اولیه‌ی بزرگ به قطعات کوچک‌تر تقسیم می‌شوند که ابعاد نسبتاً مشابهی با دستگاه نهایی دارد. سپس، دستگاه CNC وارد کار می‌شود تا ابعاد دقیق دستگاه و حفره‌های مربوط‌ به دکمه‌ها را ایجاد کند.

اپل قصد دارد برخی از محصولات آینده خود را با چاپگر سه‌بعدی تولید کند!

تکنیک جدید اپل برپایه‌ی نوع ویژه‌ای از چاپ سه‌بعدی با نام بایندر جت توسعه داده شده است. در این روش، اپل شاسی جدیدی با چاپ سه‌بعدی می‌سازد که ابعادش تاحدممکن به ابعاد نهایی نزدیک است. پس از انجام چند مرحله‌ی دیگر، طراحی دقیق ازطریق دستگاه CNC به‌دست می‌آید.

اپل و شرکای تجاری‌اش حداقل از سه سال پیش در سکوت خبری روی تکنیک جدید کار کرده‌اند؛ اما آزمایش این روش در ماه‌های اخیر آغاز شده است. در سری اول آزمایش‌های اپل، از چاپ سه‌بعدی برای ساخت شاسی اپل واچ سری ۹ استفاده شده است؛ ساعت جدیدی که دو هفته‌ی دیگر رونمایی می‌شود.

هیچ تضمینی وجود ندارد که تولید انبوه اپل واچ سری ۹ با فناوری چاپ‌ سه‌بعدی انجام بگیرد؛ اما آغاز آزمایش نشان می‌دهد که اپل درزمینه‌ی چاپ سه‌بعدی بسیار جدی است. احتمالاً اپل بعدها و در سال ۲۰۲۴ از فناوری چاپ سه‌بعدی برای ساخت مدل جدید اپل واچ اولترا نیز استفاده خواهد کرد. مشخص نیست که چاپ سه‌بعدی باعث افزایش قیمت اپل واچ می‌شود یا نه.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد تولید محصولات اپل با  استفاده از چاپگر سه‌بعدی چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و اخبار فناوری را از تکراتو دنبال کنید.

.

منبع: زومیت

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر