coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

تخصیص یارانه دارو به بیماران از مهر ماه قطعی شد

بنابر تصمیمات اتحاذ شده، تخصیص یارانه دارو به بیماران از مهرماه قطعی شده است. ظاهراً این طرح بنابر اعتراض مردم نسبت به دریافت یارانه دارو به شرکت‌‌های بیمه‌گر گرفته شده است.

علی عسگری سرپرست سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که بنابر اعتراض‌های مردمی طرح تخصیص یارانه دارو به بیماران به جای نهادهای بیمه‌گر از مهرماه قطعی خواهد شد. وی همچنین عنوان کرد که از اول امسال تاکنون، مبلغ 13 هزار میلیارد تومان یارانه دارو پرداخت شده است. مشروح صحبت‌های وی را می‌توانید در ادامه مطلب دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: مجوز فعالیت پلتفرم‌های اینترنتی فروش دارو صادر شد!

تخصیص یارانه دارو به بیماران از مهر ماه قطعی شد

به گزارش تکراتو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی عسگری سرپرست سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در برنامه صف اول گفت:

مسئولیت اصلی سازمان ما این است که یارانه براساس طبقه‌بندی خانوارها طبق سامانه‌ها و تقسیم‌بندی بانک‌ها که خودشان انجام داده‌اند، به حسابشان واریز شود.

او گفت: «یارانه معیشتی را از تخصیصی که از منابع فروش فرآورده‌های نفتی، مشتقات صادراتی نفت و فروش گاز به ما می‌شود پرداخت می‌کنیم.»

تخصیص یارانه دارو به بیماران از مهر ماه قطعی شد

عسگری گفت:

بیش از ۷ میلیون و ۷۰۰ نفر هم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند که به این افراد یارانه ماهانه پرداخت می‌شود همچنین یارانه نان و دارو هم اختصاص داده می‌شود.

سرپرست سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: «دهک‌بندی، ساز و کار پرداخت یارانه به خانوارها است، در حال حاضر ۹ دهک یارانه می‌گیرند و آنهایی که در دهک دهم پردرآمد قرار می‌گیرند، از دریافت یارانه خارج می‌شوند.»

او گفت:

هرآنچه دولت و مجلس تکلیف کند ما مطابق آن عمل می‌کنیم. سال گذشته وقتی نرخ تملیکی ارز تعیین شد نفری ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه می‌دادیم دولت تعیین کرد که ما نرخ ترجیحی می‌دهیم و طبق سیاست‌گذاری به خانواده‌ها یارانه پرداخت شود به‌طوری که رقم یارانه‌ها به عددهای ۴۰۰ و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

او گفت: «در ادبیات اقتصاد وقتی دولت تصمیم می‌گیرد به اقشار مردم کند بهترین راه‌حل پرداخت پولی و یا همان نقدی است یعنی پولی که در اختیار فرد است راحت‌تر تصمیم‌گیری می‌کند در چه زمینه‌ای منابع را خرج کند.»

سرپرست سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت:

در همه کشورها دولت‌ها وسع مردم را می‌سنجند کمک نقدی می‌کنند، این منابع در وهله اول در خوراک صرف می‌شود.

عسگری گفت: «وقتی نرخ ترجیحی به واردکننده می‌دهید باید منتظر یک اتفاقی باشید زمانی که ثبت سفارش شد و ارز ۴ هزار و ۲۰۰ منتقل می‌شود به‌عنوان مثال کالا نمی‌آید یا تاخیر دارد یا ممکن است سوء استفاده در این زمینه شود، وقتی نرخ ترجیحی ثابت باشد هیچ‌کدام از این اتفاقات نخواهد افتاد.»

تخصیص یارانه دارو به بیماران از مهر ماه قطعی شد

او افزود:

در موارد خاصی هنوز ارز ترجیحی حذف نشده است به دلیل اینکه برخی از اقلام را خود دولت وارد می کند در حال حاضر ارز ۴ هزار و ۲۰۰ محدود شده ولی حذف ۱۰۰درصد خیر.

78 میلیون نفر ایرانی، یارانه‌‌بگیران هستند

او گفت: «اطلاعات اقتصادی خانوار به‌صورت منظم به‌روز‌رسانی شود، این در حالی است که فعلا ۷۸ میلیون نفر ایرانی از جامعه یارانه‌‌بگیران هستند. این تعداد یارانه بگیر موجب می‌شود که ما همیشه اعتراضاتی داشته باشیم.»

عسگری تصریح کرد:

ما می‌خواهیم پرداخت یارانه منصفانه باشد و به مردم پاسخ شفاف و روشن بدهیم. طرح دهک‌بندی خانوار و شناسایی افراد پردرآمد از یارانه یک تکلیف قانونی است که در قانون بودجه برعهده دولت گذاشته شده است.

عسگری گفت: «ما برای اینکه یارانه‌ها ساماندهی شوند باید با چند وزارتخانه مرتبط شویم به‌طوری که اطلاعات مردم را باید از این وزارتخانه‌ها دریافت کنیم. این سامانه‌هایی که در اختیار است همه باید به سامانه هدفمندسازی یارانه متصل شوند.»

سرپرست سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها ادامه داد:

در حال حاضر بانک‌ها ،itc، ثبت‌احوال ،پلیس ۱۱۰ متصل هستند به‌طوری که طبق نرم‌افزار جدید این سامانه از یک درگاه به هم متصل می‌شوند و اطلاعات مردم از یک سامانه بارگذاری خواهد شد. این سامانه تا ماه آینده متصل خواهد شد.

تخصیص یارانه دارو به بیماران از مهر ماه قطعی شد

پرداخت 13 هزار میلیارد تومان یارانه دارو طی امسال

عسگری گفت: «سه چهار قلم یارانه نقدی، معیشتی، یارانه نهادهای حمایتی انجام می‌شود . یارانه آرد و نان و دارو هم ما پرداخت می‌کنیم. ۱۳ هزار میلیارد تومان یارانه دارو از اول سال تا امروز پرداخت شده است.»

رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها تصریح کرد:

قرار است از مهرماه یارانه دارو به‌جای نهادهای بیمه‌گر به مصرف‌کننده نهایی اختصاص پیدا کند چرا که گلایه زیادی شده که مبلغ یارانه دارو با تاخیر و یا کم به‌دست افراد می‌رسد.

او در خصوص پیامک‌های کلاهبردی در خصوص یارانه‌ها گفت: «زیر سامانه‌های ما در مقابل هک مقاوم است، تا سال گذشته ثبت‌نام یارانه انجام نمی‌گرفت از اوایل پارسال برای ثبت‌نام مجدد یارانه اعلام شد که ۳ میلیون و ۲۰۰ نفر ثبت نام کرده‌اند.»

عسگری گفت:

باتوجه به اینکه طیف بیشتر افراد جامعه یارانه‌ می‌گیرند صرفاً پیامک‌هایی دریافت می‌کنند و می‌توانند گول افراد شیاد را بخورند. در سامانه‌های خودمان مردم می‌توانند وضعیت خود را مشاهده کنند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص تخصیص یارانه دارو به بیماران چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر