coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

ممنوعیت جستجوی برخی کلمات خاص در تردز ؛ سانسور به سبک متا!

ممنوعیت جستجوی برخی کلمات خاص در تردز توسط برخی کاربران کشف شده است. شبکه احتماعی جدید شرکت متا از یک سیستم سانسور داخلی پیشرفته استفاده می‌کند.

طبق گزارش‌هایی که اخیراً منتشر شده‌، ممنوعیت جستجوی برخی کلمات خاص در تردز توسط متا ایحاد شده که نشان می‌دهد شبکه اجتماعی رقیب توییتر از یک سیستم فیلترینگ داخلی بهره می‌‌برد. ظاهراً برنامه‌های متا در راستای جلوگیری از انتشار محتوای بحث‌برانگیز در شبکه‌های احتماعی خود گریبان‌گیر اینستاگرام تردز نیز شده است.

بیشتر بخوانید: نسخه وب شبکه اجتماعی تردز راه‌اندازی شد

ممنوعیت جستجوی برخی کلمات خاص در تردز

براساس گزارش اولیه و حالا تایید متا، بخش جستجوی تردز برای برخی کلمات کلیدی کار نمی‌کند. این اپلیکیشن در حال حاضر جستجوی یک سری کلمات «بالقوه حساس» از جمله «واکسن»، «کووید» و دیگر شکل‌های مختلف آن‌ها را که پیشتر با شایعه‌پراکنی همراه بوده، ممنوع کرده است.

به نظر این اقدام در راستای جلوگیری از انتشار محتوای بحث‌برانگیز در این اپلیکیشن اتخاذ شده است. متا چندین عبارت مربوط به واکسن، از جمله «کووید»،‌ «ویروس کرونا»، «کووید-۱۹»، «واکسن‌ها» و «واکسن‌های کووید» و چند عبارت دیگر مربوط به محتوای غیراخلاقی را نیز در بخش جستجوی خود ممنوع کرده است.

غول شبکه اجتماعی با تایید این محدودیت‌ها اعلام کرده که چنین اقدامی موقتی است. یکی از سخنگویان متا در این رابطه می‌گوید:

«بخش جستجو موقتا برای کلمات کلیدی که محتوایی بالقوه حساس را به نمایش می‌گذارند، نتیجه‌ای نشان نمی‌دهد.» آدام موسری، رئیس اینستاگرام که بر تردز نیز نظارت دارد، در توییتی گفت این شرکت «سعی دارد از اشتباهات گذشته درس بگیرد و از نظر شرکت، در زمان عرضه قابلیت جستجو بهتر است احتیاط کرد.»

ممنوعیت جستجوی برخی کلمات خاص در تردز

تاریخ شرکت متا نشان می‌دهد که این غول شبکه اجتماعی دلیل خوبی برای احتیاط دارد. بخش جستجوی اینستاگرام پیش از این به عنوان عاملی برای شایعه‌پراکنی و کشاندن کاربران به سمت نظریه‌های توطئه، هدف نقد بسیار قرار گرفته است. بخش جستجوی این اپلیکیشن به ویژه در اولین روزهای پاندمی هدف سو استفاده قرار گرفت و نظریه‌های توطئه مربوط به واکسن و 5G را در اولین نتایج خود به نمایش می‌گذاشت.

با این حال، اقدام متا برای جلوگیری از انتشار مطالبی با کلمات «بالقوه حساس»، باعث می‌شود تا محتوای بدون مشکل هم به اندازه کافی دیده نشود. چنین رویکردی بسیار سخت‌گیرانه‌تر از روش‌های گذشته است.

در حالی که متا پیش از این هم قابلیت جستجو در فیسبوک و اینستاگرام را محدود کرده اما در این موارد معمولاً پای محتوای قانون‌شکنی همچون کیوانان در میان بود. متا در دیگر موارد، نتایج موضوعاتی مثل واکسن را پاکسازی کرد و با لینک‌های داخلی کاربران را به سمت اطلاعات رسمی هدایت می‌کرد.

ممنوعیت جستجوی بعضی عبارت در تردز باعث می‌شود تا کاربران امکان جستجوی اطلاعات، منابع و مکالمات معتبر را نیز نداشته باشند و در مانعی است برای دریافت اطلاعات درست، حتی از متخصصان این حوزه.

احتیاط متا را می‌توان از عجله این شرکت در توسعه تردز دانست. این اپلیکیشن تنها پنج ماه پس از فعالیت چند مهندس اینستاگرام برروی این پروژه عرضه شد. درنتیجه این اپلیکیشن در ابتدای فعالیت خود چندین قابلیت ساده را نیز در اختیار نداشت و با اینکه به گفته متا، سیاست‌های امنیت تردز درست مشابه اینستاگرام است، اما جزئیاتی درمورد نحوه نظارت بر این اپلیکیشن توییتر مانند، با محتوای متفاوت، ارائه نکرده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره ممنوعیت جستجوی برخی کلمات خاص در تردز چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: پیوست

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر