coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

واجدین شرایط استفاده از اینترنت بدون فیلتر چه کسانی هستند؟

حتما در جریان ماجرای اینترنت طبقاتی و دسترسی خاص برخی اقشار جامعه به اینترنت هستید. در این مطلب واجدین شرایط استفاده از اینترنت بدون فیلتر را معرفی می‌کنیم.

از زمان آغاز ناآرامی‌های سال گذشته تاکنون دسترسی به اینترنت بدون محدودیت برای همگان به یک آرزو بدل شده است. اما در این میان افراد خاصی وجود دارند که می‌توانند از این امکان برخوردار باشند. در این مطلب واجدین شرایط استفاده از اینترنت بدون فیلتر را معرفی کرده‌ایم. به طور کلی این افراد شامل 4 قشر می‌شوند که در ادامه مطلب به معرفی آنها می‌پردازیم.

بیشتر بخوانیدقیمت هر مگابایت اینترنت بدون فیلتر 12500 تومان ؛ بازار جدید کاسبان فیلترینگ!

واجدین شرایط استفاده از اینترنت بدون فیلتر معرفی شدند

به گزارش تکراتو و به نقل از ایسنا، اینترنت این امکان را برای شرکت‌ها، سازمان‌ها، دولت‌ها، مدارس و حتی اشخاص به وجود آورده تا اطلاعات خود را با سایر کاربران و استفاده‌کنندگان مبادله و مورد بهره‌برداری قرار دهند و در صورتی که کاربران از اینترنت با سرعت بالا برخوردار باشند اقدامات بسیاری می‌توانند انجام دهند.

همزمان با محدود شدن برخی پلتفرم‌های خارجی در ایران و عدم دسترسی کاربران ایرانی به آنها، مدتی است از نوع دیگری اینترنت که به آن اینترنت طبقاتی گفته می‌شود، صحبت می‌شود. اگرچه مسئولان از جمله وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بارها در این‌باره گفته است اینترنت طبقاتی به این معنا که یک طبقه خاصی اینترنت پر سرعت داشته باشند، ندارند و همه مردم برای آنها خاص هستند؛ ممکن است سوال مطرح شود چه‌ کسانی اینترنت بدون فیلتر دریافت می‌کنند؟

واجدین شرایط استفاده از اینترنت بدون فیلتر چه کسانی هستند؟

فریلنسرها یا آزادکارها

آزادکار یا فریلنسر به شخصیت حقیقی اطلاق می‌شود که در استخدام شرکت یا مجموعه خاصی نیست و به‌شکل پروژه‌ای و پاره وقت و به‌صورت حق الزحمه‌ای در داخل کشور برای کارفرماهای مختلف در زمینه توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات و کسب و کارهای دیجیتال فعالیت می‌کند. فریلنسرها یا آزادکاران از جمله کسانی هستند که می‌توانند از اینترنت بدون فیلتر یا طبقاتی استفاده کنند؛ درواقع در آیین‌نامه حمایت از آزادکاران فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال که آذر سال گذشته در حوزه اقتصاد دیجیتال به تصویب رسید، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف شده زیرساخت‌های دسترسی به اینترنت پر سرعت و پایدار با سطح دسترسی مناسب افراد اعتبار سنجی شده در پایگاه را فراهم کند.

گردشگران خارجی

گردشگران خارجی گروه دیگری هستند که می‌توانند به این نوع اینترنت البته با عنوان سیم‌کارت بدون فیلتر دسترسی داشته باشند. موضوع اختصاص سیم‌کارت به گردشگران طی سال‌های گذشته مطرح شده است؛ درباره این نوع سیم‌کارت‌ها و تفاوت‌شان با سیم‌کارت‌های معمولی گفته شده بود این سیم‌کارت به دو زبان انگلیسی و عربی اطلاعات مربوط به جاذبه‌های گردشگری ایران را در اختیار استفاده‌کنندگان قرار می‌دهد، به اینترنت دسترسی آسان‌تری دارد و دارای مالتی‌مدیا، GPS و با قابلیت یک Handbook است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پس از حواشی پیش آمده از مطرح شدن دوباره آن در سال ۱۴۰۱، اعلام کرد ارائه سیم‌کارت بدون فیلتر به گردشگران پیشنهاد او بوده و معتقد است گردشگران خارجی باید حداقل خدمات را دریافت کنند. درحال حاضر خبر رسمی و جدیدی درباره نحوه ارائه و جزییات ارائه سیم‌کارت‌ به گردشگران خارجی از سوی وزارت ارتباطات و نهادهای رسمی دیگر اعلام نشده، اما طبق اطلاعات کلی، این سیم‌کارت‌ها ممکن است در مکان‌هایی که توریست‌ها حضور دارند مانند فرودگاه به آنها عرضه شود.

واجدین شرایط استفاده از اینترنت بدون فیلتر چه کسانی هستند؟

اساتید دانشگاه

علاوه بر موارد ذکر شده استادان دانشگاه هم طبق تعریف اصلی اینترنت طبقاتی دیگر گروهی هستند که از این نوع اینترنت برخوردار می‌شوند. در این زمینه به نقل از برخی مسئولان گفته شده استادان دانشگاه‌ها به‌دلیل کارهای تحقیقاتی و پژوهشی به سطوح و سرعت بالای اینترنت نیاز دارند؛ پس از گذشت چندماه گفته شد فرآیندهای مربوط به اختصاص اینترنت باز به اساتید دانشگاه‌ها انجام شده و به‌زودی ابلاغ می‌شود.

خبرنگاران

همچنین خبرنگاران دیگر گروهی هستند که می‌توانند اینترنت بدون فیلتر دریافت کنند؛ در واقع سال ۱۳۹۷ اعلام شد با درخواست معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پیگیری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با ارائه اینترنت بدون فیلتر تعدادی از خبرنگاران موافق کرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص واجدین شرایط استفاده از اینترنت بدون فیلتر چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

    خوش به حال هر کسی که از این مملکت رفت. خوش به حالش.

    پاسخ