coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

حذف کلسترول از لیست غذاهای مضر ؛‌ کلسترول بالا هیچ ربطی به بیماری‌های قلبی ندارد!

نظریه جدید یک دانشمند آمریکایی موجب حذف کلسترول از لیست غذاهای مضر شد. بدین‌ترتیب کلسترول بالا هیچ ربطی به بیماری‌های قلبی ندارد.

دکتر Steven Nissen متخصص قلب آمریکایی به تازگی در طی یک مطالعه جدید موفق به اثبات عدم تاثیر کلسترول بر بیماری‌های قبلی شده است. اما چیزی که در نظریه این پزشک حاذق جالب به نظر می‌رسد این است که اگر کلسترول بدن بالا باشد نشانه عملکرد درست کبد است. با این وجود پزشکان می‌گویند که چیزی به نام کلسترول بد یا خوب وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: نخستین داروی خوراکی برای کاهش کلسترول معرفی شد

حذف کلسترول از لیست غذاهای مضر!

قبلا” گایدلاین‌های تغذیه به آمریکاییان توصیه نموده بود که حداکثر مصرف روزانه کلسترول ۳۰۰ میلی‌گرم باشد.

در سال ۲۰۱۵ این توصیه دیگر بیان نگردید چون شواهد موجود نشان داد که رابطه‌ای بین مصرف کلسترول در غذاها و سطح کلسترول سرم وجود ندارد.

در راهنمای بالینی اخیر دیگر مردم به محدودیت مصرف غذاهای حاوی کلسترول توصیه نشده بلکه تمرکز بر روی محدودیت مصرف شکر می‌باشد.

حذف کلسترول از لیست غذاهای مضر!

دکتر Steven Nissen متخصص قلب آمریکایی و از مدیران یکی از بزرگترین و طولانی ترین تحقیقات در زمینه بیماریهای قلبی عروقی، ابراز داشته:

«این یک تصمیم درست است و ما دهه‌ها در اشتباه بودیم. وقتی ما مقادیر بیشتری از این ترکیبات میخوریم، بدن ما مقادیر کمتری از آن را میسازد. ولی وقتی خودمان را از آنها محروم می‌کنیم بدن ما میزان تولید داخلی را افزایش می‌دهد.»

قسمت عمده‌ی کلسترول در بدن توسط کبد تولید می‌شود. مغز عمدتا” از کلسترول ساخته شده است. کلسترول برای عملکرد سلولهای عصبی ضروری است. کلسترول ماده اساسی برای ساخت استروژن، تستسترون و کورتیکوستروییدهاست. کلسترول بالا در بدن یک فرد نشانگر سالم بودن کبد فرد است.

دکتر George Mann بیان نموده: «چربی‌های اشباع شده و کلسترول در رژیم غذایی علت و عامل بیماری عروق کرونر قلب نمی‌باشند.»

کلسترول بزرگترین مظنون پزشکی بوده و چیزی بعنوان کلسترول بد دیگر وجود ندارد. بدن ما برای متابولیسم روزانه به ۹۵۰ میلی‌گرم کلسترول دارد و کبد اصلی‌ترین محل تولید آن است‌.

فقط ۱۵% کلسترول مورد نیاز از غذاهایی که می‌خوریم، گرفته می‌شود. اگر محتوای چربی غذای ما کم باشد کبد به کار واداشته می‌شود تا ۹۵۰ میلی‌گرم روزانه را تامین کند. پس اگر کلسترول بدن ما بالاست، یعنی کبد ما درست کار می‌کند.

متخصصین می‌گویند چیزی بنام کلسترول بد یا خوب دیگر وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ حذف کلسترول از لیست غذاهای مضر چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر