coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

آبروریزی جدید متا؛ ساخت استیکرهای غیراخلاقی با هوش مصنوعی فیسبوک مسنجر

ساخت استیکرهای غیراخلاقی با هوش مصنوعی فیسبوک مسنجر یک آبروریزی جدید برای شرکت بزرگ متا به‌وجود آورد. ظاهراً این پروژه هنوز به بلوغ کامل نرسیده است.

آبروریزی جدید که متا پس از چند روز از گذشت رویداد هوش مصنوعی خود به‌وجود آورد. براین اساس، برخی کاربران فیس‌بوک مسنجر متوجه ساخت استیکرهای غیراخلاقی با هوش مصنوعی این پیام‌رسان شده که منجر به از دست رفتن آبرویشان شده است.

ظاهراً ابزار جدید هوش مصنوعی استیکرساز شرکت مارک زاکربرگ فعلاً به بلوغ و پختگی نرسید، اما این شرکت ویژگی حاضر را در اختیار برخی کاربران قرار داده است. به نظر باید اول مراحل آزمایشی در خود شرکت انجام می‌شد و بعد از پاکسازی، آن را برای کاربران منتشر می‌کرد.

بیشتر بخوانید: متا گفتگو با مردگان را امکانپذیر می‌کند!

ساخت استیکرهای غیراخلاقی با هوش مصنوعی فیسبوک مسنجر

به گفته کاربران، این ابزار جدید قادر به فیلتر کردن درخواست‌های غیراخلاقی و نامناسب نیست و به کاربران اجازه خلق تصاویر غیراخلاقی از شخصیت‌های کارتونی و محبوب کودکی مثل میکی ماوس و سوپر ماریو را می‌دهد.

ساخت استیکرهای غیراخلاقی با هوش مصنوعی فیسبوک مسنجر

یک کاربر با انتشار پستی در شبکه اجتماعی X به‌ وضوح نشان داد که می‌توان از این استیکرهای غیراخلاقی ساخته شده در فیس‌بوک مسنجر و اینستاگرام استفاده کرد.

در حال حاضر این ابزار هوش مصنوعی فقط در اختیار تعداد محدودی از کاربران قرار گرفته و به آنها دسترسی داده تا با وارد کردن یک توصیف متنی کوتاه یک عکس استیکر را خلق کنند.

متا برای توسعه این ابزار از مدل جدید هوش مصنوعی سنتز تصویر به‌نام Emu استفاده کرده و فیلترهایی را هم پیاده‌سازی کرده تا جلوی خلق عکس‌های غیراخلاقی را بگیرد، اما گویا این مدل در فیلتر تصاویر ناموفق بوده است.

پیش از این نیز پروژه‌های این‌چنینی با شکست مواجه شده بود، اما خطای این ابزارها در مرحله آزمایش کشف شده و از در دسترس قرار گرفتن آن برای کاربران جلوگیری شده بود.

نکته عجیب اینجاست که متاپلتفرمز بدون پشت سر گذاشتن مراحل آزمایش و اطمینان از کامل بودن ابزار ساخته شده، آن را در اختیار برخی کاربران گذاشته که اکنون موجب آبروریزی و سرافکندگی او شده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره ساخت استیکرهای غیراخلاقی با هوش مصنوعی فیسبوک مسنجر چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: سیتنا

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر