coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

کامیون برقی مرسدس بنز آکتروس برای رقابت با تسلا Semi معرفی شد [+عکس]

کامیون برقی مرسدس بنز آکتروس توسط مرسدس تراکس به عنوان رقیبی جدی برای کامیون تسلا و همچنین برای ایجاد تحول در استانداردهای حمل‌و‌نقل جاده‌ای معرفی شد.

مرسدس بنز تراکس از مرسدس بنز آکتروس ۶۰۰ رونمایی کرد که هدف آن ایجاد یک «استاندارد جدید برای حمل و نقل بار جاده‌ای» است.

در طراحی eActros 600 که اواخر سال آینده وارد فاز تولید خواهد شد، از منحنی‌های نرم و عناصر آیرودینامیک از جمله پنل زیر بدنه و انحراف دهنده‌های هوا روی ستون‌های A استفاده شده است. چراغ‌های جلوی LED ماتریسی و کابین هدفمند که برای آیرودینامیک بهتر اندازه آن ۸ سانتیمتر افزایش یافته به این مدل اضافه شده است.

بیشتر بخوانید: کامیون خورشیدی اسکانیا معرفی شد؛ تامین سوخت با نور خورشید!

معرفی کامیون برقی مرسدس بنز آکتروس برای رقابت با تسلا Semi

مرسدس بنز آکتروس برقی ظرفیت حمل بار حدود ۲۲ تن دارد. این کشنده با سه باتری لیتیوم آهن فسفات تغذیه می‌شود که ظرفیت ترکیبی ۶۲۱ کیلووات ساعت را ارائه می‌دهند. این پیکربندی برد حرکتی ۵۰۰ کیلومتر را فراهم می‌کند. مرسدس اشاره کرده که تقریبا ۶۰ درصد سفرهای طولانی مشتریان آن‌ها کوتاه‌تر از این مسافت است. در نتیجه، تا زمانی که زیرساخت شارژ در نقاط بارگیری و تخلیه بار وجود دارد، مشتریان نباید هیچ نگرانی در زمینه برد این کامیون داشته باشند.

مرسدس بنز آکتروس 600

برای شرکت‌هایی که نیازمند طی مسافت بیشتری هستند، مرسدس اعلام کرده که eActros 600 روزانه می‌تواند مسافت بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر را طی کند.

تسلا به صورت رسمی مشخصات باتری Semi را فاش نکرده است. با این حال گفته می‌شود که نسخه Longhaul دارای ظرفیت باتری ۸۵۰ تا ۹۵۰ کیلووات ساعت است که بردی در حدود ۸۰۴ کیلومتر را فراهم می‌کند.

مرسدس بنز تراکس کامیون آکتروس ۶۰۰ را طوری طراحی کرده که دوام مشابه آکتروس‌های سنگین معمولی داشته باشد. بنابراین این مدل نباید در طول ۱۰ سال برای طی مسافت ۱.۲ میلیون کیلومتر مشکلی داشته باشد. این شرکت افزود که حتی پس از این دوره، «وضعیت سلامت باتری هنوز هم باید بیش از ۸۰ درصد باشد».

مرسدس بنز آکتروس برقی

این باتری‌ها یک محور برقی ۸۰۰ ولتی جدید با دو موتور برقی را تغذیه می‌کنند و خروجی پیوسته ۵۳۶ اسب بخار و حداکثر خروجی ۸۰۵ اسب بخار تولید می‌کنند. حداکثر خروجی در اغلب اوقات بدون هیچ وقفه‌ای در گشتاور در دسترس است.

eActros 600 دارای ظرفیت شارژ تا ۴۰۰ کیلووات است، اما این شرکت در نهایت قصد دارد شارژ مگاواتی را برای آن ارائه دهد. شارژ ۲۰ تا ۸۰ درصدی این مدل در حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

مرسدس اشاره کرد این مدل قیمتی ۲ تا ۲ و نیم برابر مدل دیزلی خواهد داشت. همچنین این شرکت گفته اسا که در برخی بازارها آکتروس ۶۰۰ می‌تواند در بلندمدت سودآورتر باشد. تحلیل دقیق این موضوع به عوامل مختلفی از جمله تخفیف‌ها و نرخ برق بستگی دارد. البته شرکت آلمانی اشاره کرده است که این مزایا می‌تواند در دوره متوسط نگهداری خودرو در حدود پنج سال یا پس از حدود ۶۰۰۰۰۰ کیلومتر آغاز شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد کامیون برقی مرسدس بنز آکتروس چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و اخبار فناوری را از تکراتو دنبال کنید.

.

منبع: دیجیاتو

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر