coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

زنان سرپرست خانوار با ضمانت دولت وام می‌گیرند

بنابر گفته معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری، زنان سرپرست خانوار به زودی می‌توانند از طرف دولت تسهیلات بانکی دریافت کنند.

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در سفر به شهر کلات خبر از پرداخت وام بانکی به زنان سرپرست خانوار داد. طبق گفته وی، این وام نیاز به ضامن نداشته و خود دولت ضمانت این افراد را برعهده خواهد گرفت. البته ناگفته نماند که این تسهیلات ویژه زنان خانواری‌ست که در دهک‌های 1 تا 4 درآمدی قرار گرفته‌اند. جزئیات خبر را در ادامه مطلب مطالعه کنید.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


زنان سرپرست خانوار با ضمانت دولت وام می‌گیرند

به گزارش تکراتو و به نقل از فارس، انسیه خزعلی در سفر به شهرستان کلات و دیدار با فرماندار و جمعی از هنرمندان صنایع‌دستی این منطقه و همچنین بازدید از نمایشگاه توانمندسازی‌های زنان روستایی و عشایری، این شهرستان خاطرنشان کرد: «در برگشت به تهران پیگیر تمامی مسائلی که امروز از سوی بانوان هنرمند و مسئولان شهرستان در خصوص صنایع‌دستی و مسائل مربوط به روستاها و شهرها مطرح شد خواهم بود.»

وی با بیان اینکه اگر در کلات این تعداد روستا و این درصد روستانشین را داریم، نشان‌دهنده همت و غیرت مردم این سرزمین و منطقه است، اظهار کرد:

بانوان نگهدارنده خوبی برای میراث و دستاوردها و آنچه گذشتگان برایشان به یادگار گذاشته‌اند، هستند.

زنان سرپرست خانوار با ضمانت دولت وام می‌گیرند

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اظهار کرد: «بانوان با تغییراتی که در هنرهای دستی داده‌اند، باید آنها را روزآمد کرده تا بتوانند بازارهای جهانی و منطقه را به خود اختصاص دهند.»

وی از نواربافی، ابریشم‌بافی و گلیم اقداش به عنوان سه محصول مهم صنایع دستی شهرستان کلات نام برد که امکان به ثبت رساندن آنها در سطح و عرصه جهانی وجود دارد.

خزعلی با بیان اینکه پیگیر ثبت این سه محصول در سطح جهانی خواهیم بود، ادامه داد:

متأسفانه در همه کشور به‌خصوص در بخش عشایر و روستائیان برای گرفتن تسهیلات و همچنین ضامن‌ها با مشکلات جدی مواجه هستند.

وی خاطرنشان کرد: «برای زنان سرپرست خانوار دهک‌های یک تا ۴ مقرر شده دولت برای تسهیلات ضامن این افراد شود. همچنین برای سهولت بیشتر کار ضمانت‌های زنجیره‌ای را هم پیگیری خواهیم کرد.»

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری بیان کرد:

یکی از مأموریت‌ها و مسئولیت‌های مهم دولت در روستاها و شهرهای کوچک این است که زندگی و امکانات را به گونه‌ای فراهم کند تا نه تنها مهاجرت صورت نگیرد، بلکه شاهد مهاجرت معکوس جوانان باشیم.

وی همچنین افزود: «پیگیر دانشگاه‌هایی به‌صورت مجازی هستیم که بانوان و خانم‌ها در کنار خانواده و فرزندان بتوانند هم تحصیل کنند و هم مسئولیت مهم همسرداری و فرزند پروری را به خوبی انجام دهند.»

زنان سرپرست خانوار با ضمانت دولت وام می‌گیرند

پنجمین همایش ملی ظرفیت‌ها و محدودیت‌های توانمندسازی زنان روستایی و عشایری به مدت دو روز با حضور مسئولان کشوری و استانی در شهرستان کلات برگزار شد.

شهرستان مرزی کلات با وسعت ۳۵۰۳ کیلومتر مربع در فاصله ۱۵۱ کیلومتری از مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد.

این شهرستان با داشتن ۱۴۳ کیلومتر مرز مشترک با ترکمنستان، دارای سه بخش، چهار شهر، ۶ دهستان و ۳۶ هزار و ۲۳۷ نفر جمعیت بر اساس سرشماری نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ است که ترکیب ۷۰ درصد جمعیت روستایی و ۳۰ درصدی شهری را از آن خود کرده است.

بر اساس اعلام دستگاه‌های خدمت رسان همچون شبکه بهداشت کلات، جمعیت این شهرستان افزون بر ۴۳ هزار نفر است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص اعطای وام با ضمانت دولت برای زنان سرپرست خانوار چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر