coinex
راهنمای خرید تکراتو

واردات خودرو دست دوم به مناطق آزاد؛ خودروهای کارکرده کمتر از 5 سال وارد می‌شوند

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از واردات خودرو دست دوم به مناطق آزاد کشور خبر داد. بدین‌ترتیب، روند واردات خودروهای کارکرده سرعت می‌گیرد.

امیر مقدم، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار ضمن اشاره به مصوبه هیئت وزیران، از ورود خودروهای کارکرده وارداتی به این منطقه و دیگر مناطق آزاد ایران خبر داد. طبق اعلام وی، واردات انواع اتوبوس، ون، کشنده، کامیون و دیگر خودروهای سنگین وارداتی به این مناطق آزاد شده و روند واردات تسریع پیدا خواهد کرد. واردات خودروهای دست دوم باکیفیت به ایران، بازار خودرو را رونق می‌بخشد و به احیای تجارت در این بازار کمک می‌کند.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


واردات خودرو دست دوم به مناطق آزاد

امیر مقدم اظهار کرد: «هدف ما تسهیل تجارت و صادرات در منطقه آزاد چابهار علی‌الخصوص استان و رفاه مردم شریف سیستان و بلوچستان است و این امر موجبات فراهم نمودن رضایت مردم را در پی خواهد داشت و همچنین نقش پر رنگ و بسزایی در نوسازی حمل و نقل و ترانزیت و ناوگان شهری را به همراه دارد.»

وی گفت:

از لحاظ استراتژیک بندر چابهار بسیار مورد توجه بوده و به همین منظور نیاز به ایجاد زیرساخت‌های مهم و مجهز است که برای نوسازی ناوگان حمل و نقل و ترانزیت این امر بسیار حائز اهمیت است.

وی بیان کرد: «یقیناً واردات خودرو دست دوم هم فرصتی برای رونق و احیای تجارت و ترانزیت و هم از لحاظ نوسازی در ناوگان حمل و نقل شهری بسیار به نفع مردم خواهد بود.»

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه نقش مهمی امروز منطقه آزاد چابهار در اقتصاد ملی دارد، گفت:

منطقه آزاد چابهار تنها مربوط به چابهار و یا استان نیست بلکه تاثیرگذاری آن باید برای تمام کشور باشد.

 

واردات خودرو دست دوم به مناطق آزاد

مقدم با بیان اینکه چابهار باید مرکز صادرات و واردات و صنایع بزرگ کشور شود، اظهارکرد: «تاثیرگذاری منطقه آزاد باید برای تمام کشور باشد و در آینده مرکز صادرات و واردات و صنایع بزرگ کشور شود.»

وی تصریح کرد:

شرایط را باید برای سرمایه‌گذاری همه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی فراهم کنیم و برای این منظور باید همایش سرمایه‌گذاران با حضور سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی برگزار شود.

وی تاکید کرد: «مردم را نیز با تسهیل شرایط باید پای کار بیاوریم و از ظرفیت های آنان برای توسعه اقتصاد منطقه استفاده شود.»

مدیرعامل منطقه آزادچابهار ادامه داد:

نسبت به مهرماه سال گذشته ۱۷ پروژه عمرانی و زیرساختی منطقه آزاد چابهار فعال است که طی یکسال منتهی به مهرماه امسال حدود ۷۷۵ میلیارد تومان به این پروژه‌ها تزریق شده است که از این رقم تا الان توانسته‌ایم هفت پروژه را به فاز بهره‌برداری برسانیم.

وی افزود: «اجرا و تکمیل پروژه‌های عمرانی و زیربنایی از اقدامات صورت گرفته در راستای جذب سرمایه‌گذاری و ارایه شرایط و خدمات مطلوب رفاهی به شهروندان می‌باشد.»

وی گفت:

تلاش ما این است که این منطقه به کریدور بین‌المللی تبدیل کرده و جهت دستیابی به این هدف بایستی کریدور شمال- جنوب فعال شود.

وی در تشریح برنامه‌ها و اهداف منطقه، گفت: «منطقه آزاد چابهار مانند همه مناطق آزاد، در چارچوب‌های سیاست‌های مناطق آزاد حرکت می‌کند و ما دو رویکرد اصلی را دنبال می‌کنیم که عبارت است از جهانی شدن تا بتوانیم زیرساخت‌های مورد نیاز اقتصاد بین‌المللی را تامین کنیم و ایجاد مناطق آزاد مشترک هم از دیگر بعدهای این مساله است و مردمی‌شدن مناطق آزاد هم یکی دیگر از سیاست‌هاست.»

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در ادامه با اشاره به رشد تقاضا برای سرمایه‌گذاری درمنطقه، این روند را عامل موثر در رفاه مردم منطقه دانست و افزود:

سازمان منطقه آزاد چابهار با انجام به مسئولیت اجتماعی خود گام‌های مهمی برای توسعه اقتصاد پایدار و رفع مشکلات برداشته است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد مجوز واردات خودرو دست دوم چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر