coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

سامسونگ دیسپلی با استفاده از یک ماده جدید در پنل های OLED عمر باتری آیفون را افزایش می‌دهد

افزایش عمر مفید باتری گوشی های آیفون همواره یکی از دغدغه‌های اپل و بسیاری از تولیدکننده‌های موبایل بوده و هست. بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند می‌دانند که میزان شارژدهی و عمر باتری گوشی را می‌توان با کاهش نور صفحه‌ نمایش بهبود بخشید.

به گزارش The Elec سامسونگ دیسپلی قصد دارد برای کاهش نیاز به انرژی صفحه نمایش، مواد فسفری آبی را به صفحه نمایش OLED اضافه کند. گرچه این تغییر احتمالا تا سال 2026 و عرضۀ آیفون 18 انجام نخواهد شد.

میزان نوردهیِ داخلی مواد فسفری قرمز و سبز که در صفحات OLED به کار می‌رود 100 درصد است. در رنگ آبی از مواد فلورسنت با میزان نوردهی 25 درصد استفاده می‌شود، پس با استفاده از مواد فلورسنت آبی به جای مواد فسفری، یک صفحه OLED دیگر به اندازۀ صفحات فعلی نیاز چندانی به مصرف انرژی ندارد.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


افزایش عمر مفید باتری گوشی های آیفون

معاون مدیر تحقیقات UBI، دِجونگ یون، امروز در سمینار تحقیقاتی UBI سال 2023 در سئول اعلام کرد که سامسونگ در حال حاضر به منظور افزایش عمر مفید باتری گوشی های آیفون و دیگر گوشی‌هایی که از پنل‌های سامسونگ دیسپلی استفاده می‌کنند، بر روی استفاده از مواد فسفری آبی کار می‌کند.

عمر مفید ماده‌ای که سامسونگ دیسپلی توسعه می‌دهد، برابر با 55 درصد از طول عمر فلورسنت آبیِ به کار رفته در صفحات M11 OLED است که در سری آیفون 13 استفاده می‌شود. با این حال سامسونگ دیسپلی قصد دارد در نیمۀ دوم سال 2025 از مواد فسفری آبی استفاده کند. دِجونگ یون، تحلیلگر UBI، گفت که اول قرار بود این مواد جدید همزمان با گوشی‌های تاشوی سامسونگ در اواسط سال 2024 معرفی شود، اما به نظر می‌رسد مراحل توسعۀ مواد فسفری آبی به خوبی پیش نمی‌رود.

افزایش عمر مفید باتری گوشی های آیفون

گزارش‌ها حاکی از آن است که سامسونگ قصد دارد کارایی نوری این مواد را نسبت به مواد موجود در صفحات M13 OLED سامسونگ دیسپلی که در پیکسل 8 پرو و سری گلکسی S24 استفاده می‌شود تا بیش از 65 درصد افزایش دهد. تا وقتی مواد لازم برای M15 آماده نشوند، از مواد فسفری آبی استفاده نمی‌شود.

دِجونگ یون پیش‌بینی می‌کند که در پنل‌های سری آیفون 16 در سال 2024 و سری آیفون 17 در سال 2025 از مجموعه مواد M14 OLED استفاده شود.

طبق الگوی به کار رفته توسط شرکت سامسونگ، محصولات اپل مجموعه مواد OLED با اعداد زوج را دریافت می‌کنند و سامسونگ و دیگر شرکت‌های چینی از اعداد فرد استفاده می‌کنند. هر مجموعه مواد به مدت دو سال قابل استفاده هستند.

در نتیجه به نظر می‌رسد مواد فسفری آبی جدید تا سال 2026 بر روی صفحات آیفون استفاده نشوند. همانطور که قبلا هم اشاره شد باید همزمان با رونمایی سری آیفون 18 منتظر استفاده از این مواد جدید در صفحات OLED سامسونگ دیسپلی باشیم.

به نظر شما استفاده از این مواد تا چه حد می‌تواند عمر مفید گوشی‌های هوشمند را افزایش دهد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

بیشتر بخوانید:

منبع: phonearena

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر