;
coinex

اولین ماهواره جاسوسی کره جنوبی به فضا پرتاب شد

شرکت اسپیس‌ایکس، که توسط ایلان ماسک تأسیس شده، با استفاده از راکت فالکون 9 خود، موفق شد اولین ماهواره جاسوسی نظامی کره جنوبی را به همراه 25 فضاپیمای دیگر به فضا پرتاب کند. این شرکت تاکنون 250 فرود موفق با راکت فالکون 9 را نیز به دست آورده است.

کره جنوبی با استفاده از پرتابگر خود به نام Nuri، با موفقیت اولین ماهواره جاسوسی خود را به مدار فرستاد. همچنین، این کشور قراردادی با اسپیس‌ایکس منعقد کرده که بر اساس آن تا سال 2025 پنج ماهواره جاسوسی دیگر را به فضا ارسال خواهد کرد. علاوه بر این، ماهواره‌های متنوعی که متعلق به کشورها و سازمان‌های مختلف هستند، از جمله اولین ماهواره ایرلند به نام Eirsat-1، نیز در مدار فضایی مستقر شده‌اند.


ادامه مطلب در ادامه 

بیشتر بخوانید:


اولین ماهواره جاسوسی کره جنوبی با موفقیت به فضا ارسال شد

بعد از انجام مأموریت، موشک فالکون 9 شرکت اسپیس‌ایکس به زمین بازگشت و در منطقه فرود شماره 4 پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ نشست. این بازیابی، که دویست و پنجاهمین بار انجام شده، نشان از موفقیت‌آمیز بودن فناوری بازیابی موشک مداری فالکون توسط SpaceX دارد.

پرتاب موفق اولین ماهواره جاسوسی کره جنوبی به فضا
اولین ماهواره جاسوسی کره جنوبی

ماهواره کره جنوبی با حسگرهای الکترواپتیک (EO) و مادون قرمز (IR) که دارای وضوح 30 سانتی‌متر است ، تجهیز شده است. این ماهواره، اولین ماهواره جاسوسی نظامی کشور است. یک مقام از وزارت دفاع کره جنوبی در گفت‌وگو با خبرگزاری Yonhap ادعا کرده است که این کشور از نظر فناوری ماهواره‌ای و ظرفیت رصد زمین، در جایگاه پنجم جهان قرار دارد.

کمتر از دو هفته پیش، کره شمالی ادعا کرد که موفق شده است ماهواره جاسوسی خود را با نام Malligyong-1 را با استفاده از فناوری موشک بالستیک به فضا پرتاب کند. این اقدام، که شامل استفاده از فناوری‌هایی است که قراردادهای بین‌المللی و چندین قطع‌نامه شورای امنیت سازمان ملل را نقض می‌کند، توسط ایالات متحده و دیگر کشورها به عنوان یک اقدام تحریک‌آمیز و بی‌پروا محکوم شد. این اقدام نه تنها به ایجاد خطر برای امنیت وضعیت منطقه اطراف بلکه به وجود خطرات جدی برای امنیت بین‌المللی نیز منجر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: 

نظر شما درباره‌ی پرتاب موفقیت‌آمیز اولین ماهواره جاسوسی کره جنوبی چیست؟ لطفا دیدگاه خود را در بخش کامنت با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر