;
coinex

شارژ بی‌سیم خودروهای برقی با عبورشان از خیابان؛ طرحی که در آمریکا آزمایش می‌شود

شارژ بی‌سیم خودروهای برقی طرح جدید ایالات متحده‌ آمریکا است که اجرای اولیه آن از ایالت میشیگان آغاز می‌شود. بر اساس این طرح قرار است، خودروهای برقی با عبورشان از خیابان شارژ شوند.

خودرو های برقی یکی از فناوری‌های جدید است که با هدف کمک به محیط زیست و برای کاهش آلودگی موجود در شهرها طراحی شده‌اند. اکنون طرحی در ایالت میشیگان آغاز شده که خودروها با عبورشان از خیابان شارژ می‌شوند. این طرح اولین تجربه شارژ بی سیم خودروهای برقی در آمریکا محسوب می‌شود.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


شارژ بی‌سیم خودروهای برقی

یک شرکت اسرائیلی به نام «الکترئون» که همیشه راه‌ کارهای مختلفی برای شارژ بی‌سیم خودروهای الکتریکی ارائه می‌کند اکنون فناوری جدیدی را طراحی کرده است. در این طرح که از ایالت میشیگان آغاز شده، خودروهای برقی به کمک سیم‌پیچ‌هایی که زیر آسفالت قرار داده شده‌اند از طریق یک دایره مغناطیسی با انتقال جریان برق باتری شارژ خواهند شد. تاکنون تنها خیابان چهاردهم در دیترویت به این فناوری مجهز شده است اما مسئولان میشیگان امید دارند تا چند سال دیگر شارژ بی سیم خودروهای برقی در اختیار عموم قرار گیرد.

 

شارژ بی‌سیم خودروهای برقی
شارژ بی‌سیم خودروهای برقی

مقام‌های ایالت میشیگان که به این طرح امیدوارند، شارژ بی سیم خودروهای برقی در حال حرکت را زمینه‌ساز «حمل و نقل با انتشار گازهای کربنی در حد صفر» در آینده می‌دانند.  البته خودرو ها در هنگام از عبور خیابان‌های مجهز شده به شارژ بی‌سیم باید دریافت کننده مخصوص داشته باشند. سیم پیچی‌های قرار گرفته در زیر آسفالت خیابان تنها زمانی فعال می‌شوند که خودرویی مجهز به دریافت‌کننده جریان برق بی‌سیم از محل عبور می‌کند.

جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا، با افزایش محبوبیت خودروهای برقی در این کشور طرح احداث نیم میلیون مرکز شارژ خودروهای برقی را در دست اجرا دارد. به گفته مقامات این کشور خیابان‌های مجهز شده به این فناوری همچنان برای عبور عابرین پیاده، موتور سوار‌ها و حیوانات ایمن خواهد ماند.

شرکت الکترئون برای تجهیز خیابان‌ها به شارژ بی سیم خودروهای برقی در دیگر کشورها از جمله اسرائیل، سوئد، آلمان و ایتالیا نیز قراردادهایی امضاء کرده است.

بیشتر بخوانید: 

نظر شما درخصوص شارژ بی‌سیم خودروهای برقی چیست؟ به نظر شما تولید بیشتر خودروهای برقی چه تاثیری بر محیط زیست خواهد داشت؟ لطفا دیدگاه خود را در بخش کامنت با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر