;
coinex

واریز یارانه 1403 قطعی شد؛ جزئیات پرداخت یارانه معیشتی و کالابرگ الکترونیک

با وجود اینکه هنوز بیش از 3 ماه به پایان سال 1402 باقی است، موضوع واریز یارانه 1403 مطرح شده است. ظاهراً واریز یارانه نقدی، معیشتی و کالابرگ الکترونیک به قوت خود باقی است.

معاون سازمان برنامه و بودجه به تازگی از پرداخت قطعی یارانه 1403 خبر داد و اعلام کرد که یارانه نقدی، یارانه معیشتی و کالابرگ الکترونیک در سال 1403 نیز مانند سال جاری به حساب مشمولین واریز خواهد شد. با این خبر دیگز نیازی نیست که درخصوص پرداخت یارانه در سال آینده نگران باشیم و فعلاً براساس گفته‌هایی که معاون سازمان برنامه و بودجه  ارائه داده، واریز یارانه‌های سال 1403 به قوت خود باقی است.

بیشتر بخوانید: یارانه 4 میلیونی مادران باردار و شیرده ؛ جزئیات طرح ملی «یسنا» را بخوانید

یارانه 1403 مانند سنوات سال جاری پرداخت می‌شود

سعید شوال، معاون سازمان برنامه و بودجه رسماً از پرداخت یارانه نقدی، معیشتی و کالابرگ الکترونیکی به گروه‌های یارانه‌بگیر و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد خبر داد. همچنین یارانه دارو، شیرخشک و ملزومان مصارف پزشکی و همچنین پرداخت یارانه نان و خرید تضمینی گندم در سال 1403 نیز در دستور کار قرار دارد.

وی افزود:

سازوکارهای لازم برای تسریع و تسهیل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در توسعه شبکه فیبر نوری کشور و اعمال معافیت‌های مالیاتی برای حمایت از توسعه اقتصاد دیجیتال و تشویق کسب‌وکارهای اینترنتی با استفاده از سکوهای داخلی پیش‌بینی شده است.

یارانه 1403 مانند سنوات سال جاری پرداخت می‌شود

پیش‌تر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی تکلیف پرداخت یارانه 1403 را مشخص کرد. به گفته وی: «یارانه سال 1403 براساس برنامه هفتم توسعه و با هدف ایجاد رفاه همگانی ویژه خانوارهای کم درآمد جامعه (دهک‌های 1 تا 3) در قالب طرح کالابرگ پرداخت خواهد شد.»

وی افزود:

«دو یارانه برای کالاهای اساسی درنظر گرفته شده است؛ یکی یارانه ارزی و دیگری یارانه ریالی. پس باید به این موضوع توجه داشته باشیم. یعنی دقیقاً ارز می‌دهیم و گندم، سویا، ذرت و شکر وارد می‌کنیم و این جدا از یارانه انرژی است که پرداخت می‌کنیم.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما درخصوص قعطی شدن واریز یارانه 1403 چیست؟ لطفاً نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر