coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

طرح واگذاری ایران خودرو و سایپا استارت خورد [+جزئیات]

طرح واگذاری ایران خودرو و سایپا یکی از مواردی است که مدتهاست مطرح شده اما تاکنون تصمیمی گرفته نشده، ولی ظاهراً هم‌اکنون این طرح به نتیجه نهایی رسیده است.

بابک احمدی، رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از طرح واگذاری ایران خودرو و سایپا خبر داد. طبق گفته وی، طرح واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی با درخواست سرمایه‌گذاران در این خصوص وارد فاز جدیدی شده و ما در حال بررسی درخواست‌ها هستیم. اما برای اجرای این طرح سرمایه‌گذار می‌بایست تأیید شده  و همچنین این افراد باید یه تعهدات خود پایبند باشند و به آنها جامه عمل بپوشانند.

بیشتر بخوانید: سامانه یکپارچه از دسترس خارج شد؛ عرضه خودرو به تعویق افتاد [به‌روزرسانی شد]

طرح واگذاری ایران خودرو و سایپا وارد فاز جدیدی شد

بابک احمدی، توضیح داد: «برای اینکه بتوانیم طرح واگذاری شرکت‌های خودروساز به بخش خصوصی را اجرایی کنیم ابتدا باید صلاحیت و اهلیت سرمایه‌گذار بررسی شود. بعد از واگذاری نیز می‌بایست مراتب را کنترل کنیم تا سرمایه‌گذار به تعهداتش عمل کند.»

وی افزود:

صنعت خودروسازی یکی از ثروت‌های کشور است، شاید مردم رضایت کافی از کیفیت محصولات نداشته باشند، اما در کشور‌های منطقه ما این صنعت وجود ندارد و حتی در ترکیه هم قطعات خودرو تولید می‌کنند، اما هنوز به تولید انبوه خودرو نرسیده‌اند.

طرح واگذاری ایران خودرو و سایپا وارد فاز جدیدی شد

احمدی اضافه کرد: فرایند خصوصی‌سازی خودروسازان در راستای اجرای دستور 8 ماده‌ای رئیس‌جمهور در حال انجام است. سرمایه‌گذاران نیز درخواست‌های خود را ارسال کرده و ما درحال بررسی آنها هستیم. ضمناً برخی از آنان از بخش خصوصی هستند.»

رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت:

در این واگذاری‌ها باید موضوع اشتغال پایدار و عدم توقف جریان تولید و توسعه محصول مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به نقشه راه صنعت خودروسازی افزود: تمرکز تولید خودروسازان، خودرو‌های برقی خواهد بود و همه بخش‌های وزارت صمت نیز برای تولید خودرو‌های برقی هدفگذاری و همکاری دارند، در حوزه زیرساخت‌های خودرو‌های برقی، نظیر سیستم‌های کنترلی و توسعه باتری هم‌اکنون چند سرمایه‌گذار وارد عرصه شده‌اند و کار را آغاز کرده‌ایم.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درخصوص واگذاری ایران خودرو و سایپا به بخش خصوصی چیست؟ لطفاً نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر