;
coinex

تاریخ نهایی دریافت سهام عدالت متوفیان اعلام شد [+نحوه دریافت و مدارک لازم]

بالاخره تاریخ دریافت سهام عدالت متوفیان مشخص شد. براساس اخبار جدید این افراد باید به کارگزاری‌ها دفاتر پیشخوان و بانک‌های عامل مراجعه کنند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گیلان اعلام کرد که افراد مشمول سهام عدالت متوفیان می‌بایست تا 10 اسفندماه باید برای دریافت این سهام اقدام کنند. پیش‌تر گمانه‌زنی‌هایی از تاریخ دریافت سهام عدالت ویژه وراث شد و تقریباً مشخص شد که این مبلغ در اسفندماه سال جاری قابل برداشت است. ضمناً تأکید می‌شود که وراث متوفیانی که تاریخ فوت آنها تا 1 مرداد 1399 است، مشمول این طرح هستند. جزئیات خبر را می‌توانید در ادامه نوشته مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه نصب و استفاده از اپلیکیشن شما ؛ برنامه ای برای مدیریت یارانه و کالابرگ الکترونیکی

تاریخ قطعی دریافت سهام عدالت متوفیان مشخص شد

ابراهیم قنبرپور، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گیلان درخصوص دریافت سود سهام عدالت متوفیان گفت: «وارثان متوفیانی که تاریخ فوت آنها تا تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱ است، برای دریافت سهام عدالت امسال و سال‌های گذشته، به کارگزاری‌های بورس، بانک‌های عامل و دفاتر پیشخوان دولت در شهرستان خود مراجعه کنند.»

قنبرپور افزود:

وراث فوت‌شدگان حداکثر تا ۱۰ اسفند برای دریافت ارث سهام عدالت متوفای خود اقدام کنند. مراجعه‌کنندگان کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متوفی، اصل یا کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه همه وراث قید شده در گواهی انحصار وراثت و اصل یا کپی گواهی حصر وراثت را به همراه داشته باشند.

تاریخ قطعی دریافت سهام عدالت متوفیان مشخص شد

به گفته مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گیلان، بانک‌های ملی، ملت، تجارت و پارسیان برای ثبت اطلاعات وراث متوفی در این استان در نظر گرفته شده‌اند.

او تصریح کرد: «یکی از ورثه به عنوان نماینده از طرف دیگر وراث که اطلاعاتش در سامانه سجام ثبت شده می‌تواند برای انجام کارهای اداری در این خصوص اقدام کند.»

قنبرپور با اشاره به اینکه فرآیند تقسیم سهام عدالت بین وراث ۲ روز زمان می‌برد، گفت:

اشخاص دارای سجام بورس، بعد از ورود به درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه، به نشانی ddn.csdiran.ir می‌توانند از طریق گزینه «امور سهام عدالت متوفی» با وارد کردن کد ملی و تاریخ تولد متوفی از وضعیت سهام عدالت متوفی استعلام بگیرند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گیلان یادآوری کرد: «کسانی که از قبل برای تقسیم ارث و گرفتن انحصار وراثت در دفاتر پیشخوان دولت و یا دفاتر الکترونیک قضایی ثبت نام کرده‌اند به نام نویسی دوباره نیاز ندارند.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد زمان دریافت سهام عدالت متوفیان چیست؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر