coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

رئیس پلیس فتا: فریب پیامک اعطای زمین دولتی را نخورید

رئیس پلیس فتا تهران درخصوص امکان کلاهبرداری با پیامک اعطای زمین دولتی به همه کاربران هشدار داد. این پیامک‌های حاوی لینک‌های مخرب است.

سرهنگ معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران مدتی است که درخصوص انواع و اقسام کلاهبرداری به همه مردم هشدار می‌دهد. این‌بار وی از امکان کلاهبرداری بوسیله دریافت پیامک اعطای زمین دولتی خبر می‌دهد که به واسطه آن افراد سودجو سعی بر خالی کردن حساب شهروندان با قرار دادن لینک‌های مخرب در این پیامک‌ها دارند.

خرید بلیط هواپیما

وی همچنی توضیح می‌دهد که مردم به هیچ وجه به پیامک‌های ارسالی از منابع ناشناس و مشکوک توجه نکنند و سریعاً آنها حدف کنند. جزئیات صحبت‌های وی را می‌توانید در ادامه نوشته بخوانید.

بیشتر بخوانید: پلیس هشدار داد؛ کلاهبرداری با پیامک توقیف خودرو

کلاهبرداری با پیامک اعطای زمین دولتی

سرهنگ داوود معظمی گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: «کلاهبرداران و سودجویان از هر فرصت و بهانه‌ای برای تحقق اهداف مجرمانه خود استفاده می‌کنند، در همین راستا نیز طی روزهای اخیر شاهد عنوانی جدید برای کلاهبرداری از سوی این افراد بودیم که البته باز هم بر همان اصول و روش‌های قبلی انجام شده و تنها بهانه و عنوانی متفاوت است. در این روش شاهد ارسال پیامک‌هایی تحت عنوان ثبت نام زمین دولتی هستیم که ترفند جدید کلاهبرداران اینترنتی است.»

وی به شهروندن در خصوص امکان کلاهبرداری هشدار داد و گفت که مردم نباید در دام افراد سودجو بیفتند. وی افزود:

«در این روش افراد سودجو با ارسال پیامک حاوی لینک تحت عنوان ثبت‌نام زمین دولتی اقدام به وسوسه کردن افراد برای ورود به لینک مندرج در انتهای پیامک کرده و پس از آن کاربران را به صفحات فیشینگ و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌شان هدایت می‌کنند. همچنین ممکن است در این روش اطلاعات هویتی افراد نیز مورد سوءاستفاده قرار بگیرد.»

کلاهبرداری با پیامک اعطای زمین دولتی

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با تأکید بر اینکه باید از بازکردن این پیام‌ها و همچنین ورود به لینک‌های درج شده در این پیام‌ها پرهیز شود، گفت: «مردم عزیز هوشیار باشند و به هیچ عنوان به تبلیغات بی‌نام و نشان فضای مجازی و تماس‌ها و پیام‌های ناشناس اعتماد نکنند. حتی اگر این افراد مشخصات هویتی و دیگر اطلاعات شخصی افراد را در اختیار داشتند بازهم نباید به آنان اعتماد کرد، چرا که هیچ سازمان رسمی و حاکمیتی با شماره شخصی با افراد تماس نمی‌گیرد و برایشان پیامک ارسال نمی‌کند.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما درخصوص هشدار رئیس پلیس فتا از امکان کلاهبرداری توسط افراد سودحو چیست؟ لطفاً نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر