coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

راه اندازی سامانه ثبت قراردادهای شغلی ؛ هوشمندسازی حوزه روابط کار

در راستای اجرای هوشمندسازی حوزه روابط کار، سامانه ثبت قراردادهای شغلی راه‌اندازی شد. براساس اعلام وزارت کار، این سامانه می‌تواند به بهبود شرایط کار کمک کند.

الکترونیکی شدن خدمات دولتی، شرکتی، کسب و کار و غیره در این زمانه امروز با این همه شلوغی و درماندگی و وقت‌های گرفته شده، یکی از خدمات شایان است که می‌تواند تمامی دغدغه‌های ارباب رجوع را از بین ببرد. حال که در کشور ما نیز سامانه‌های مختلف روبه‌روز بیشتر می‌شوند، ارائه خدمات به متقاضیان راحت‌تر و بدون صرف هزینه و وقت انجام می‌شود. در آخرین مورد از این رویه، امروز از سامانه ثبت قراردادهای شغلی ، بررسی حوادث شغلی، بازرسی موردی و مشاغل سخت و زیان‌آور با هدف بهبود شرایط کار رونمایی شد.

بیشتر بخوانید: الزامی شدن ثبت معاملات در سامانه املاک و مستغلات

سامانه ثبت قراردادهای شغلی رونمایی شد

علی‌حسین رعیتی‌فرد، معاون روابط کار وزارت تعاون در خصوص راه‌اندازی این سامانه بین کرد: «سامانه ثبت قراردادهای شغلی با آمار خوبی که به ما می‌دهد می‌تواند به بهبود شرایط کار کمک کند؛ برخی می‌گویند این تعداد کارگر پاره‌وقت و فصلی در کشور داریم اما آمار رسمی و متقنی در دسترس نیست که به آن استناد کنیم. یکی از موارد قانون کار این است که کارفرما باید آمار و اطلاعات را در دسترس وزارت کار قرار دهد.»

رعیتی‌فرد اضافه کرد:

«سامانه حوادث ناشی از کار می‌تواند به کارگر در ثبت حدثه پیش آمده برای آن کمک کند. بدین منظور ابتدا کارگر احراز هویت خواهد شد.»

معاون روابط کار وزارت کار اظهار کرد: «سامانه‌ بازرسی موردی، بازرسی از محیط کار را هوشمند کرده و اجازه دخالت افراد را نمی‌دهد. بازرسی هوشمند به ما کمک می‌کند که اطلاعات مربوط به بازرسی را وارد سیستم کرده تا از اعمال نفوذ جلوگیری شود. با توسعه این سامانه ارتقا ایمنی در کشور بالا می‌رود و دسترسی به آمار و اطلاعات در حوزه بازرسی بازار کار بیشتر می‌شود تا بتوانیم خدمت‌رسانی به مردم را تسریع کنیم.»

سامانه ثبت قراردادهای شغلی رونمایی شد

رونمایی از سامانه مشاغل سخت و زیان‌آور

سامانه مشاغل سخت و زیان‌آور، سامانه دیگری بود که امروز رونمایی شد، معاون روابط کار وزیر تعاون در این خصوص گفت:

«این سامانه هر کسی که در مشاغل سخت و زیان اور است با بارگزاری اسناد و مدارک و ثبت فرمی که در این سامانه مشخص شده است افراد می‌توانند تقاضای مشاغل زیان‌آور را به کمیته‌های بدوی ما بدهند. با این سامانه هر کارشناس ناظر در این حوزه دارای حساب کاربری است و می‌تواند نظر خود را به ثبت برساند تا در حق کارفرما و کارگر اجحافی صورت نگیرد.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما درخصوص رونمایی از سامانه‌های ذکر شده در حوزه روابط کار چیست؟ لطفاً نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر