coinex
راهنمای خرید تکراتو

کشوهای هوشمند ساخته شدند/ باز و بسته شدن با حرکت دست

یک مخترع ایرانی موفق به ساخت کشوهای هوشمندی شد که در اتاق عمل و مواردی نظیر آن کاربردهای زیادی می تواند داشته باشد.  رامین سلیمانی - مخترع این محصول و مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در دانشگاه رازی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه استفاده از کشوهای هوشمند می تواند برای پزشکان مفید باشد، عنوان کرد: در مکان هایی مانند اتاق عمل و اتاق تمیز که نباید دست پزشک، درگیر تجهیزات شود، استفاده از وسایل هوشمندی مانند این محصول ضروری است.

یک مخترع ایرانی موفق به ساخت کشوهای هوشمند ای شد که در اتاق عمل و مواردی نظیر آن کاربردهای زیادی می تواند داشته باشد.

رامین سلیمانی – مخترع این محصول و مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در دانشگاه رازی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه استفاده از کشوهای هوشمند می تواند برای پزشکان مفید باشد، عنوان کرد: در مکان هایی مانند اتاق عمل و اتاق تمیز که نباید دست پزشک، درگیر تجهیزات شود، استفاده از وسایل هوشمندی مانند این محصول ضروری است.

سلیمانی با تاکید بر اینکه تا کنون کشو و تجهیزات این چنینی که هوشمند باشد در ایران وجود نداشته و ما در این شرکت پیشگام برای هوشمندسازی بوده ایم، اظهار داشت: باکس های هوشمند نمونه داخلی ندارند و طراحی نمونه خارجی آن نیز بسیار ابتدایی تر است و از نظر تنوع، هزینه و امکانات به هیج وجه قابل مقایسه با این محصول نیست. همچنین این سازه قابل گسترش است و می توان آن را بر روی درب و … نیز نصب کرد.

وی با بیان اینکه قفل هوشمند و چشمی به کاربرده شده در این کشو، آن را از نمونه های خارجی متمایز ساخته است، افزود: در کشوهای هوشمند فقط از طریق سیستم کشو کنترلی و سوئیچ باز و بسته کننده مانند کلید دو پل استفاده شده است.

سلیمانی با اشاره به دیگر مزایای این طرح گفت: علاوه بر اینکه کشو هوشمند با حرکات دست فرد شناسایی و باز می شود، از تجهیزاتی در آن استفاده شده که می تواند بعد از باز و بسته شدن به استریل سازی کشو نیز بپردازد.

وی افزود: در مجموعه این محصول لامپ های uv و اسپری های مخصوصی به کاررفته تا بعد از باز و بسته شدن، به مدت دو دقیقه پروسه استریل سازی انجام گیرد.

به گفته سلیمانی، این محصول دارای ویژگی مکانیابی قطعات نیز هست و با یک برنامه ریزی خاص، می تواند در محیط هایی با کاربری بالا،  قطعات درون کشو را شناسایی کند و به کاربر اطلاع دهد که چه وسیله ای در کدام کشو قرار دارد.

وی گفت: حداکثر ۵۰ سنسور در کشو هوشمند قابل تعبیه است و می توان حداکثر با پنجاه حرکت دست آن را باز و بسته کرد. این کشوها با حرکات دست واکنش نشان داده و باز و بسته می شوند.

سلیمانی خاطرنشان کرد: این اختراع از امنیت بالایی برخوردار است و تنها با شناسایی حرکات دست فرد مورد نظر باز و بسته می شوند.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان افزود: نمونه صنعتی این کشو ساخته شده ولی هنوز به مرحله تجاری سازی و تولید انبوه نرسیده است.

وی تاکید داشت: کشو و باکس های هوشمند با مکانیزم های متفاوتی طراحی و تولید شده اند که بسته به نیاز و تقاضا می توان از هرکدام از مکانیزم ها استفاده کرد.

وی با بیان اینکه در این کشوهای هوشمند قطعه های حساس حدف شده که با این کار عمر محصول بالا می رود، اظهار داشت: اگر کشوها در یک کابینت با چند کشو قرار داشته باشند می توان با استفاده از باکس کنترلی تمامی کشو ها را تنها با یک سیستم کنترل کرد که در این حالت کافیست شماره کشوی مورد نظر را که روی باکس کنترلی قرار دارد لمس کرد تا همان کشو باز یا بسته شود.

به گزارش مهر، کشو هوشمند  ثبت اختراع شده و هم اکنون به عنوان یک محصول دانش بنیان در مرکز رشد دانشگاه رازی کرمانشاه در حال تجاری سازی شدن است.

اتاق تمیز اصولاً به محیطی گفته می‌شود که جهت تولید و یا تحقیقات علمی و صنعتی در آن فعالیت‌هایی صورت می‌گیرد و در این محیط مقدار آلاینده های زیست محیطی بسیار پایین تر از حد معمول فضای یک محیط بسته است. آلاینده‌های معمول عبارتند از: گرد و غبار، میکروبهای معلق در فضا و بخار مایعات محیطی. بطور دقیق تر اتاق تمیز محیطی با آلایش کنترل شده ذرات معلق در فضاست که در هر متر مکعب آن تعداد معینی ذره موجود است. بطور مثال در ساختار تعریف شده در ISO ۹ برای اتاق‌های تمیز تعداد کمتر از ۳۵ میلیون ذره در هر مترمکعب تشریح شده‌است.

.

منبع: mehrnews


عصر تکنولوژی، Techera 

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر