coinex
OMPFinex

ارسال ویدئو با حجم بالا از طریق واتس اپ

ارسال ویدئو با حجم بالا از طریق واتس اپ. شما می توانید درکنار ارسال پیام های نوشتاری و صوتی، اکنون در یک چشم به هم زدن ویدئو های خود را از طریق واتس اپ ارسال کنید- البته باید قبل از این کار به چند نکته دقت کنید. اینجا به شما طریقه ارسال ویدئو را می آموزیم.

شما می توانید درکنار ارسال پیام های نوشتاری و صوتی، اکنون در یک چشم به هم زدن ویدئو های خود را از طریق واتس اپ ارسال کنید- البته باید قبل از این کار به چند نکته دقت کنید. اینجا به شما طریقه ارسال ویدئو را می آموزیم.

شما می خواهید فیلمی که از سفر خود گرفته اید یا یک کلیپ بامزه را از طریق WhatsApp-Messenger برای دوستانتان ارسال کنید، اما سرویس چت از ارسال آن خودداری می کند؟ راه حل این مشکل را اینجا خواهید یافت.

نکاتی که باید در هنگام ارسال ویدئو از طریق واتس اپ رعایت کنید

شما می توانید از طریق واتس اپ همزمان ده ویدئو را ارسال کنید. البته مهم ترین نقش را در این رابطه حجم ویدئو ها بازی می کند. حجم ویدئو ها در واتس اپ نباید بزرگتر از 16 مگابایت باشد. برای مقایسه، حجم یک ویدئوی 30 تا 40 ثانیه ای که با یک گوشی با کیفیت HD گرفته شده است بین 30 تا 80 مگا بایت خواهد بود. هنگام ارسال این ویدئو با واتس اپ، رزولوشن آن کاهش می یابد و حجم آن هم کوچک تر می شود. اگر فشرده سازی توسط واتس اپ کافی نباشد فقط یک راه باقی می ماند، آن هم قطعه قطعه کردن فیلم است. حجم یک فیلم 3 دقیقه ای با رزولوشن پایین تقریبا 16 مگا بایت می شود. پس بهتر است مستقیما از طریق اپلیکیشن چت فیلمبرداری کنید. پس از 3 دقیقه ضبط فیلم متوقف شده و فشرده سازی شروع می شود. این عمل، ارسال را سریعتر کرده و همچنین حجم داده کمتری را استفاده می کند.

فشرده سازی ویدئو ها در واتس اپ

با کمک یک اپلیکیشن مناسب می توان حتی ویدئو های طولانی تری را هم از طریق واتس اپ ارسال کرد. برای کاربران اندروید، اپلیکیشن Video Trimmer Guru مناسب ترین ابزار برای اینکار است و شما می توانید آن را رایگان از گوگل پلی استور دریافت کنید.

با کمک یک اپلیکیشن مناسب می توان حتی ویدئو های طولانی تری را هم از طریق واتس اپ ارسال کرد. برای کاربران اندروید، اپلیکیشن Video Trimmer Guru مناسب ترین ابزار برای اینکار است و شما می توانید آن را رایگان از گوگل پلی استور دریافت کنید. پس از اجرای مرحله نصب، ویدئو مورد نظر خود را با فرمان Select a video انتخاب کرده و در پایان کیفیت آن را با Video Size به 320p تغییر دهید. قدم بعدی، کلیک برروی Video Quality و سپس بر روی Custom است. شما باید در اینجا رِگلاتور یا تنظیم کننده را کمی زیر 16 مگابایت تنظیم کنید. سپس با OK تغییرات را تایید کرده و فشرده سازی را آغاز کنید. برای کاربران iOS هم اپلیکیشنی با نام Video Compressor وجود دارد که با آن می توانید ویدئو های خود را به همین طریق فشرده کنید. مسلم است که فشرده سازی بر روی کیفیت تصاویر اثر منفی خواهد داشت و از طرفی ظرفیت آن هم محدود است. در نهایت برای ارسال یک ویدئو باید سایز آن حداکثر 16 مگا بایت باشد.

فوروارد کردن ویدئو در واتس اپ

اگر قصد دارید یکی از ویدئو هایی را که دریافت کرده اید با یکی از دوستانتان به اشتراک بگذارید، در صورتی که از یک آیفون استفاده می کنید، با انگشتتان روی ویدئو مورد نظر فشار دهید تا گزینه forward باز شود. روی این گزینه و سپس روی فلش سمت چپ پایین روی منو کلیک کنید. اکنون می توانید گیرنده را از فهرست مخاطبان خود انتخاب کنید. انجام این کار با گوشی های هوشمند اندرویدی به همین شکل آسان است. روی ویدئو فشار دهید تا رنگ آن آبی شود، سپس روی فلشی که در سمت راست بالای صفحه باز می شود کلیک کنید و پس از آن در لیست مخاطبان در کنار اسم گیرنده مورد نظر تیک بزنید و ویدئو را برای او ارسال کنید.

.

منبع: computerbild


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |






ارسال نظر (4 نظر)

  مطالب سایتتون عالیه. ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ

  این متن قدیمی میباشد
  لطفاً بروز کنید

  پاسخ

  ممنون بابت آموزش خوبتون برای من که خیلی کارساز و کارآمد بود، امیدوارم بقیه هم از این آموزش عالی استفاده کنند.
  پمپ وکیوم کیان پارس

  پاسخ