تراشه های جدید اسنپدراگون 617 و 430 کوالکام

تراشه های جدید اسنپدراگون 617 و 430 کوالکام

کوالکام برنامه های عجیب و غریبی دارد و به نظر می رسد که دو شنبه شب زمان انتخاب شده برای معرفی محصولات جدیدش باشد. این شرکت تا کنون، فقط در مورد تکنولوژی شارژ سریع 3 صحبت کرده است، اما حال شاهد معرفی تعدادی پردازنده ی جدید هستیم. این تراشه های جدید اسنپدراگون 430 و 617 هستند.

مطابق انتظار، تراشه های جدید در سطح متوسط می باشند. اسنپدراگون 430 برای تولید محصولات متوسط و مقرون به صرفه مناسب است در حالی که اسنپداگون 617 در حال نزدیک شدن به طیف گوشی های سطح بالا تر است.

طبق گفته ی کوالکام از بین این دو تراشه جدید 617 زود تر عرضه خواهد شد. ما می توانیم شاهد این باشیم که گوشی هایی که در پایان سال 2015 عرضه می شوند، از این تراشه استفاده کنند. ما هنوز اطلاعات کاملی را راجع به این تراشه در اختیار نداریم اما می دانیم که از X8 LTE به همراه Cat 7 پشتیبانی می کند و به این معنی است که سرعت این تراشه  تا سقف 200Mbps برای Down و 100 Mbps برای Up، پشتیبانی می شود.

همچنین ISP های دو گانه ی آن امکان گرفتن عکس تا 21 مگاپیکسل را فراهم می کنند. افزون بر این، کارایی این تراشه توسط پردازنده ی گرافیکی آدرنو 405 افزایش پیدا کرده است و پردازنده ی اصلی آن 8 هسته ای با قدرت پردازش 1.5 گیگا هرتز، خواهد بود.

برای مشاهدی اسنپدراگون 430 باید کمی بیشتر صبر کنیم، تولید کننده انتظار دارد که این تراشه در گوشی هایی که در اواخر 2016 عرضه خواهند شد، دیده شود.  تراشه مذکور از X6 LTE به همراه Cat 4 پشتیبانی خواهد کرد، که در واقع سرعت آن،  کمی از اسنپدراگون 617 کمتر است. اما شرکت در این پردازنده ISP دو گانه و آدرنو 505 قرار داده است، این اولین باری است که یک تراشه از پردازنده ی گرافیکی آدرنو 505 استفاده می کند و  می تواند امتیاز ویژه ای برای آن باشد.

نکته ی مشترک راجع به این دو تراشه این است که هر دوی آنها از تکنولوژی شارژ سریع 3  استفاده می کنند. بنابراین شما شاهد شارژ شگفت انگیز گوشی بعدی خود خواهید بود، البته اگر در ساخت آن از این تراشه استفاده شده باشد.

.

منبع: androidauthority


عصر تکنولوژی، تکراارسال نظر