اولین تلویزیون 8K به زودی با قیمت بیش از ۱۳۰۰۰۰ دلار به فروش خواهد رسید

اولین تلویزیون 8K. اما امروز ژاپن از یک نسخه ی ۸۵ اینچی که برای ۳۰ اکتبر به منظور فروش روانه ی بازار می شود، خبر داد.

شارپ قبلا صفحه نمایش های سوپر های-ویژن  (Super Hi-Vision 8K) را نمایش داد، اما امروز ژاپن از یک نسخه ی ۸۵ اینچی که برای ۳۰ اکتبر به منظور فروش روانه ی بازار می شود، خبر داد. این دستگاه ملقب به LV-85001، یک مانیتور است (دارای یک تیونر می باشد که می توانید آن را یک تلویزیون بنامید) به ویژه از آنجایی که پخش برنامه یا محتوایی برای مشاهده ی 8K وجود ندارد، تنها برای استفاده ی حرفه ای می باشد. صفحه نمایش های آینده که ۱۶ برابر رزولوشن ۱۰۸۰ پیکسلی می باشند و این پانل ال سی دی ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیکسلی که از تکنولوژی IGZO شارپ استفاده می کند، یکی از آن هاست.

در واقع برای مشاهده ی هر فیلم 8K شما باید همه ی ۴ ورودی HDMI را در یک لحظه به منظور داشتن پهنای باند کافی به برق وصل کنید. اگر شما علاقمند به داشتن این تلویزیون هستید، می توانید به واحد فروش شارپ تماس برقرار کنید و با مبلغ ۱۶ میلیون ین و یا حدودا ۱۳۳۰۳۴ دلار این واحد را تهیه کنید.

البته الان زمان کنار گذاشتن تلویزیون اچ دی 4K نمی باشد. فیلم های اولترا اچ دی بلو ری (Ultra HD Blu-ray) با کیفیت 4K هنوز پا بر جا هستند و در واقع ارائه ی ویدئوی 8K هنوز جای کار دارد و احتمالا چند سالی با آن فاصله داریم.

البته الان زمان کنار گذاشتن تلویزیون اچ دی 4K نمی باشد. فیلم های اولترا اچ دی بلو ری (Ultra HD Blu-ray) با کیفیت 4K هنوز پا بر جا هستند و در واقع ارائه ی ویدئوی 8K هنوز جای کار داشته و احتمالا چند سالی با آن فاصله داریم. تست کردن یک برنامه ی تلویزیونی، یک چیز حرفه ای است که می توانید با این صفحه نمایش جدید انجام دهید و NHK ژاپن چندین سال است که بر روی این تکنولوژی کار می کند. تست های عمومی احتمالا از اوایل سال بعد شروع می شود و اولین برنامه ی تلویزیونی برای سال ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده است.

.

منبع: engadget


عصر تکنولوژی، تکراارسال نظر