همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

اپلیکیشن خبری فیسبوک در هفته آینده منتشر خواهد شد

همواره غول های دره سیلیکون به دنبال ورود به تجارت های جدید و سودده بوده و هستند و این بار نیز نوبت به فیسبوک رسیده است. بعد از آنکه چند ماه پیش شنیدیم که با ارزش ترین برند جهان، اپل، اپلیکیشن خبری خود را منتشر ساخت، حال این بار فیسبوک نیز به انتشار اپلیکیشن خبری مخصوص به خود تمایل نشان داده است.

همواره غول های دره سیلیکون به دنبال ورود به تجارت های جدید و سودده بوده و هستند و این بار نیز نوبت به فیسبوک رسیده است. بعد از آنکه چند ماه پیش شنیدیم که با ارزش ترین برند جهان، اپل، اپلیکیشن خبری خود را منتشر ساخت، حال این بار فیسبوک نیز به انتشار اپلیکیشن خبری مخصوص به خود تمایل نشان داده است.

فیسبوک این اپِ جدید خود را نوتیفای (Notify) نامیده است و فکر غالب در آن نیز این می باشد که یک سری اخبار در ابتدا از این اپلیکیشن انتشار یابد و به نظر می رسد که فیسبوک با شرکای تولید محتوای خود به خوبی می تواند این فکر و ایده را عملی نماید.

بر اساس Financial Times، فیسبوک این اپلیکیشن را هفته بعد رسماً منتشر خواهد کرد و در آن گروهی از شرکای تولید محتوای شناخته شده ای از جمله Vogue، Mashable، The Washington Post، CNN و … به چشم می خورد. این اپ با اپ های خبری دیگر نیز به خوبی کار خواهد کرد و همچنین به کاربران این امکان را خواهد داد که مشترکِ منابع منتشر کننده این اخبار گردند و بر روی گوشی هوشمند خود هشدارهایی برای اخبار مهم و فوری دریافت نمایند.

متاسفانه جزئیات موجود در رابطه با این اپلیکیشن هنوز محدود بوده و دقیقاً مشخص نیست که فیسبوک چه پیشنهاداتی به شرکای خود داده، جذب کاربران بیشتر را از چه راهی حاصل خواهد کرد و یا اینکه در ادامه و برای افزایش سرعت و سهولت دسترسی به این اپلیکیشن چه تکنولوژی هایی را استفاده خواهد کرد. همچنین هنوز به طور کامل مشخص نشده است که نوتیفای برای کاربران چه ارزش افزوده ای را به ارمغان خواهد آورد. اگر نگاهی به بازار اپلیکیشن های خبری و تولید محتوا بیاندازیم ده ها و یا صدها اپلیکیشن مشابه مانند فلیپ بورد، Zite، پالس، گوگل پلی نیوز استند و اپل نیوز را مشاهده خواهیم کرد که چنین کاری انجام می دهند. شاید به این فکر می کنید که این اپلیکیشن مناسب کسانی است که مشترکِ منابع خبری زیادی در فیسبوک بوده و از این شبکه اجتماعی به عنوان محلی برای یافتن اخبار استفاده می کنند، اما باید بدانید که این غول تکنولوژی قصد دارد تا این اپلیکیشن را از شبکه اجتماعی اش جدا نماید، پس چه چیزی می تواند باعث شود تا کاربر هر دو اپلیکیشن فیسبوک و نوتیفای را بر روی دستگاه خود داشته باشد؟

به احتمال قطع به یقین جواب این سوال تا هفته آینده داده خواهد شد و باید دید فیسبوک دقیقاً چه برنامه ای برای این اپلیکیشن جدید خود دارد. البته شاید بد نباشد بدانید که فیسبوک اکثراً اپلیکیشن های جدید خود را در ابتدا برای iOS منتشر می کند اما با اقدامات اخیر فیسبوک، نظیر مجبور کردن کارمندان خود به استفاده از گوشی های هوشمند اندرویدی، بعید نیست که این بار در ابتدا اپلیکیشن خبری جدید خود را برای پلتفرم اندروید منتشر سازد.

با کمی صبر و حوصله همه چیز مشخص خواهد شد. نظر شما در رابطه با این سوال ها چیست؟ آیا تنها برتری نوتیفای نسبت به سایر رقبا تنها می تواند این باشد که “فیسبوک” این اپلیکیشن را منتشر خواهد کرد؟

.

.

منبع: phonearena


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر