کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ابزار جدید ناسا می تواند سیاره ای زمین مانند بیابد که پیش از این هرگز دیده نشده

ابزار جدید ناسا می تواند سیاره ای زمین مانند بیابد که پیش از این هرگز دیده نشده

جستجو برای یافتن دنیای جدید فرا زمینی، ممکن است بسیار ساده شده باشد. ناسا توسعه یک سیستم جدید را آغاز کرده است که می تواند جستجوی بشریت برای یافتن سیاره ی جدید مثل زمین را متحول گرداند.

آرون گروپس

این سیستم حول محور توسعه یک ابزار جدید به نام Visible Nulling Coronagraph، و یا VNC، می چرخد که ترکیبی از یک تداخل سنج (یک دستگاه که، به سادگی می تواند، نور را اندازه گیری کند) با یک تاج (یک تلسکوپ بلند که قادر است با بهره گیری از یک فیلتر قوی نور، به دنبال جهت ستاره بگردد) می باشد.
ترکیب این دو دستگاه برای اولین بار اتفاق افتاده است، که امکان تجزیه و تحلیل را در طیفی گسترده تر، برای کشف یک عنصر حیاتی در بررسی ترکیب و آرایش جوی یک سیاره و پتانسیل آن برای میزبانی زندگی بشر، فراهم می کند.
برایان هیکس یکی از کارکنان ناسا، می گوید: “[VNC] برای پیدا کردن سیارات کم نورتر، حساس تر، خواهد بود “، “همچنین به عنوان یک طیف سنج محسوب می شود که می تواند آنچه ناسا برای مطالعه اتمسفر سیارات فرازمینی، برای شناسایی وجود آب، اکسیژن، دی اکسید کربن، متان و ازن به آن نیاز دارد، که همانطور که از علم شیمی می دانیم، این پارامتر ها سکونت انسان برای زندگی را ممکن خواهند ساخت، را طیف سنجی کند. ”
هنوز هم کارهایی وجود دارد که انجام آن قبل از اینکه VNC بتواند در یک ماموریت ناشناخته بزرگ استفاده بشود، ضروری است. البته توسعه VNC نقطه عطف مهمی در سفر فضایی ناسا به منظور کاوش بیشتر جهان هستی محسوب می شود.
شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد VNC، توسعه و عملکرد آن، و آنچه ناسا قصد دارد با آن انجام دهد را در وب سایت رسمی ناسا دنبال کنید.

.

.

منبع: techradar


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر