;
coinex

تسلط مایکروسافت بر 18 درصد از بازار جهانی تبلت ها تا پایان سال 2019 میلادی

براساس گزارشات اخیر شرکت پژوهشی و تحلیلی بازار Strategy Analytics، مایکروسافت تا پایان دهه جاری میلادی می تواند 18 درصد از سهم بازار جهانی تبلت ها را به خود اختصاص دهد.

براساس گزارشات اخیر شرکت پژوهشی و تحلیلی بازار Strategy Analytics، مایکروسافت تا پایان دهه جاری میلادی می تواند 18 درصد از سهم بازار جهانی تبلت ها را به خود اختصاص دهد.

با گزارشات خوبی که از گردش های مالی سه ماهه شرکت ها مشاهده شده، بررسی ها بر روی بازار تبلت نشان می دهد که به دلیل گسترش گوشی های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ (که خیلی ها آن را فبلت می نامند)، دچار تزلزل و کاهش تقاضا شده است، اما با این حال نشانه هایی نیز وجود دارد که شرکت های سازنده تبلت نیز هیچ گاه قصد خالی کردنِ این عرصه و شکست در این کارزار را ندارد.

از زمانی که مایکروسافت ویندوز 8 را عرضه و راه اندازی کرد، همواره شاهد پایداری این سیستم عامل و عملکرد مناسبش بر روی تبلت ها بوده ایم. در مقایسه با تبلت های اندرویدی – که در حال حاضر پرچمدار سهم بازار تلبت ها می باشد – تبلت های ویندوزی در بازذهی و بهره وری، عملکرد بهتری از خود نشان داده اند و تبدیل به پلتفرمی بابِ میل سازمان ها و کسب و کار های کوچک و بزرگ شده اند. البته این امر چندان هم تعجب برانگیز نیست، چرا که تبلت های ویندوزیِ مدرن و بروز امروزی به راحتی می توانند اپلیکیشن هایی در سطح کلاس برنامه های کاربردی دسکتاپ اجرا نمایند.

شرکت Strategy Analytics ادعا می کند که عرضه تبلت های ویندوزی در 9 ماهه اول سال جاری میلادی نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، رقم فوق العاده بالای 58 درصد رشد را نشان می دهد. علاوه بر این، این شرکت تحقیقاتی خاطر نشان می کند که این رشد و همچنین پتانسیل موجود، مایکروسافت را تا فصل تعطیلات آتی، بیش از پیش در بازار تبلت ارتقا خواهد. پژوهشگران در این زمینه معتقدند که عرضه ی تبلت های ویندوزی تا پایان سال 2015 میلادی، به 22 میلیون واحد و یا به عبارتی به 10 درصد فروش انواع و اقسام تبلت ها، خواهد رسید.

با نگاهی به آینده، پژوهشگران باور دارند که تبلت های ویندوزی همچنان به جذب و ترغیب بازار های شرکتی و سازمانی ادامه خواهند داد. این امر کاملا بدیهی است که مایکروسافت در بخش لپ تاپ و کامپیوتر های دسکتاپ پرچمدار بی چون و چرای بازار است و هنگامی که شرکت ها به سمت استفاده از تبلت ها روی آورند، این امر می تواند عاملی برای ترغیب آن ها برای استفاده از تبلت های ویندوزی باشد.

شرکت تحقیقاتی Strategy Analytics پیش بینی می کند که تا پایان سال 2019 میلادی، سهم ویندوز از بازار تبلت ها به 18 درصد افزایش خواهد یافت. اگر این پیش بینی به واقعیت بدل شود، بدین معنی خواهد بود که سهم اندروید – که رهبری پرقدرت در بازار تبلت ها است – کاهش می یابد و در این زمینه پلتفرم مایکروسافت قدرت خود را به رخ پلتفرم گوگل خواهد کشید.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا فکر می کنید مایکروسافت می تواند سهم خود از بازار تبلت ها را افزایش دهد؟

.

.

منبع: phonearena


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر