کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

عرضه ی رسمی کورتونا برای اندروید و iOS

عرضه ی رسمی کورتونا برای اندروید و iOS

در روز 4 شنبه دستیار صوتی هوشمند مایکروسافت به صورت رسمی برای اندروید و iOS منتشر شد. پیشتر شاهد عرضه ی آزمایشی کورتونا برای پلتفرم های اندروید و iOS بودیم و حالا مایکروسافت به صورت رسمی دستیار صوتی خود را برای این پلتفرم ها عرضه کرد. مایکروسافت در راستای سیاست عرضه ی محصولاتش بر روی دیگر پلتفرم ها قبلاً مجموعه نرم افزاری آفیس خود را که شامل ورد، اکسل، پاورپوینت و وان نوت می باشد را به صورت رایگان برای دیگر پلتفرم ها در دسترس قرار داده است.

آرون گروپس

این دستیار صوتی پتانسیل این که ابزار قدرتمند تری برای کاربران اندروید باشد را دارد و می توان به جای گوگل ناو از این دستیار صوتی به عنوان پیش فرض استفاده کرد و با گفتن کلمه ی “Hey Cortona” این برنامه را فرا خواند و به اجرا در آورد.
این دستیار مجازی با ترکیبی از قابلیت های گوگل ناو و سیری به سرویسی بهتر از آن ها تبدیل شده است. کورتونا می تواند از وضعیت حمل و نقل بسته ها، نتایج مسابقات ورزشی و وضعیت آب و هوا شما را مطلع سازد. همچنین این سرویس قادر است به سوالات پرسیده شده توسط کاربر پاسخ دهد.
یکی از ویژگی ها جالب کورتونا این است که کسانی که از کورتونا بر روی اندروید استفاده می کنند، می توانند هشدار تماس های از دست رفته ی خود را بر روی PC ویندوزی دریافت کنند.
شرکت اعلام کرد کرد در حال کار کردن بر روی ساخت کورتونا بر روی رام سیانوژن می باشد و یک آپدیت برای گوشی وان پلاس وان که حاوی کورتونا می باشد تا اواخر این ماه در دسترس قرار خواهد گرفت.
کورتونا برای اندروید و iOS در حاضر بر روی گوگل پلی و اپ استور در دسترس قرار گرفته است و علاقه مندان می توانند نسبت به دانلود آن اقدام نمایند.

.

.

منبع: technobuffalo


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر