کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

چرا اینتل عرضه تراشه های خاص برای موبایل را متوقف می کند؟

اینتل از ارائه ی تراشه های خاص برای موبایل امتناع می کند.

اینتل از ارائه ی تراشه های خاص برای موبایل امتناع می کند اما برای این کار چه دلیلی دارد؟

آرون گروپس

این کمپانی امروز اعلام کرد که تولید تراشه های خاص تلفن همراه را متوقف می کند. این سازنده ی تراشه که مدت کوتاهی ست سه تراشه در یک خط به نام SoFIA ارائه داده است، هم اکنون به دنبال تمرکز بر روی محصولات سودآورتر است. این تراشه های مذکور با قابلیت های مودم و عملکرد پردازنده ی برای گوشی های هوشمند ترکیب شده اند. مورد دیگری که از کاتالوگ محصولات اینتل حذف می شود، نوعی از پردازنده ی Atom این کمپانی به نام Broxton است. این نوع تراشه به طور خاص برای استفاده در تبلت ها طراحی شده بود.

از آنجایی که اینتل وارد بازار قدرتمند موبایل شد موقعیت های خود (استفاده در هواپیما، قطار و اتومبیل) را از دست داد و به تازگی دیدگاهش نسبت به بازار بیش از حد اشباع شده ی گوشی های هوشمند تغییر کرده است. یکی از دلایل دیگری که برای این کمپانی هم اکنون وجود دارد این است که اینتل نمی تواند با تکنولوژی استفاده شده در ارائه دهندگان تراشه ی تبلت و گوشی های هوشمندی مانند کوالکام رقابت کند و با آنها همگام شود. یکی از این تراشه هایی که اینتل تولید کرده تکنولوژی 3G را به نمایش می گذارد و دو تراشه ی دیگر 4G که در زمان راه اندازی رقبای خود را به خوبی پشت سر گذاشته بودند، هستند که احتمالا تولید آنها متوقف می شود.

Brian Krzanich، مدیر اجرایی این شرکت می گوید: “اینتل این تکنولوژی را متوقف نمی کند اما به جای آن بر روی چیزی کار می کند که در نهایت می تواند منجر به جهش این صنعت به 5G باشد. این چالشی بزرگ برای اینتل است اما اگر محقق شود، موقعیتی فوق العاده برای اینتل است تا در نهایت در گوشی ها خودی نشان دهد و حرفی برای گفتن داشته باشد.”

گوینده ی اینتل می گوید: استراتژی اتصال ما شامل افزایش سرمایه گذاری در تکنولوژی ارتباطات سیمی و بی سیم برای اتصال همه ی اشیاء، دستگاه ها و افراد به کلود و تامین زیرساخت های ارتباطی پشت آن است. ما برای ارزیابی دوباره ی پروژه ها و یهتر کردن آنها به این استراتژی روی آوردیم.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: phonearena


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر