کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

سامسونگ بیشترین فروش گوشی هوشمند را در سه ماهه نخست 2016 داشته است

سامسونگ بیشترین فروش گوشی هوشمند را در سه ماهه نخست 2016 داشته است

طبق گفته موسسه Gartner، در سه ماهه نخست سال 2016 سامسونگ حدود 81.186 میلیون دستگاه گوشی هوشمند فروخته است و با در اختیار داشتن 23 درصد سهم بازار بیشترین فروش را داشته است. سامسونگ با این میزان فروش نسبت به سه ماهه مشابه در سال گذشته با افزایش فروش 7.9 درصدی مواجه شد. در طرف دیگر شرکت اپل در سه ماهه نخست سال گذشته سهم بازار 17.9 درصد را در اختیار داشت اما در سه ماهه نخست امسال با کاهش تقاضا مواجه شده است و سهم بازار آن به 14.8 درصد رسید. در مجموع این شرکت در سه ماهه نخست موفق به فروش 51.629 میلیون دستگاه شده است.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

تولیدکنندگان چینی رده های سوم، چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده اند. شرکت های هواوی، اپو (Oppo) و شیائومی به ترتیب در رده های سوم چهارم پنجم قرار دارند. اما در این بین بزرگترین برنده سه ماهه نخست سال 2016 را می توان شرکت اپو قلمداد کرد. چرا که این شرکت نسبت به سه ماهه نخست سال 2015 با رشد فروش 145 درصدی را تجربه کند. کارایی بهتر محصولات این شرکت موجب شد تا سهم بازار لنوو را مال خود کند. گفتنی است شرکت لنوو با افت 33 درصدی در فروش مواجه شده است.

از لحاظ سیستم عامل نیز، اندروید با در اختیار داشتن 84 درصد سهم بازار پشتاز است. در مجموع در سه ماهه نخست 2016 حدود 349.3 میلیون دستگاه گوشی هوشمند فروخته شد که نسبت به 336.3 میلیون دستگاه فروخته شده در زمان مشابه سال گذشته، شاهد رشد 3.9 درصدی هستیم.

سامسونگ بیشترین فروش گوشی هوشمند را در سه ماهه نخست 2016 داشته است

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: phonearena


عصر تکنولوژی، تکراارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر