تیم کوک در دیدار با نخست وزیر هند از آینده اپل در این کشور می گوید

تیم کوک در دیدار با نخست وزیر هند از آینده اپل در این کشور می گوید

روز گذشته تیم کوک با نخست وزیر هند، نارندرا مدی ملاقات کرد. در این دیدار مدیر عامل اپل از برنامه های خود برای آینده ی اپل در این کشور سخن گفت. هند این پتانسیل را دارد که تا سال آینده به دومین بازار بزرگ گوشی هوشمند در سراسر جهان تبدیل شود. اما با متوسط درامد روزانه ی ۳.۱۰ دلار در روز هر شخص هندی، قیمت گذاری در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. ۷۰ درصد از گوشی های هوشمند فروخته شده در این کشور در سال گذشته زیر ۱۵۰ دلار قیمت گذاری شدند. در حالیکه اپل دارای تنها ۲درصد از سهم بازار در هند است، فروش آیفون در فصل گذشته در این کشور به ۵۶ درصد افزایش یافت.

این اولین ملاقات تیم کوک در هند بود و این ملاقات با افتتاح یک مرکز توسعه اپل در این کشور همزمان شد. در یک بیانیه ای که توسط دولت هند منتشر شده اعلام کردند که کوک با نخست وزیر هند راجع به تولید نهایی اپل و خرده فروشی در هند سخن گفته است. اوایل این ماه، یکی از تولیدکنندگان قراردادی آیفون، فاکسکان، گفته که به زودی قراردادی برای ساخت یک کارخانه در این منطقه امضا می شود.

اپل در تلاشی برای رسیدگی به محدودیت نقدینگی هندوستانی ها و جذب مشتریان کم درآمد اخیرا برای فروش آیفون های بازسازی شده در هند برنامه ای ارائه داده است و در حالیکه هنوز هیچ پاسخ رسمی دریافت نکرده است، یکی از مقامات وزارت ارتباطات اخباری به بیرون منتشر کرده که حاکی از ردکردن درخواست اپل بوده است که این می تواند به این دلیل باشد که دولت هند برای ترویج و تشویق مشتریان برای خرید از محصولات داخلی برنامه ی جدیدی در نظر دارد.

گوشی پرفروش اپل در هند، مدل آیفون ۵ اس است که با قیمت ۳۰۰ دلاری در این کشور به فروش می رسد. ۵۰ درصد از فروش آیفون در این کشور به این گوشی مربوط است.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: phonearenaارسال نظر