کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

Zenbo : ربات خانگی ایسوس

Zenbo : ربات خانگی ایسوس

رئیس هیئت مدیره ی ایسوس، Jonney Shih  ربات خانگی ایسوس را معرفی کرد، او برای معرفی این ربات بیان کرد: “جاه طلبی ما به قدری است که دوست داریم محاسبات روباتیکی را برای هر خانواده ای به ارمغان بیاوریم” او ZenBo را رباتی معرفی کرد که با اهدافی چون کمک رسانی، سرگرمی و همراهی به خصوص برای افراد مسن، ساخته شده است. با این حال، جالب ترین ویژگی در ربات خانگی ایسوس این است که می تواند با دستگاه های خانه های سنتی و هوشمند متصل شود. با کمک این ربات و با اتصال آن به یک دوربین، می توان بررسی کرد که چه کسی پشت در است و سپس از راه دور از طریق این ربات در را باز کرد. Zenbo قادر به اتصال به لامپ، تلویزیون و سیستم های تهویه مطبوع خواهد بود.

آرون گروپس

 این ربات می تواند به طور مستقل در اطراف حرکت کند و با فرمان صوتی جهت گیری کند. صورت ZenBo نیز مانند یک رابط صفحه لمسی عمل می کند که از طریق آن قادر به برقراری تماس های ویدئویی، خرید آنلاین و همچنین محتوای استریم ویدئو، خواهیم بود.

هنوز روزهای اولیه تولید این ربات است، اما ایسوس می گوید که ZenBo به صورت صوتی نیز برای صاحبش مسائل را یادآوری می کند، مانند روز ویزیت دکتر و یا داروهایی که باید مصرف شود. همچنین اگر صاحب مسن آن روی زمین بیفتد، قادر به ارسال پیام های اضطراری به اعضای خانواده است. می توان از طریق این ربات وضعیت خانه را بررسی کرد. ربات خانگی ایسوس می تواند با حرکات موزون به همراه موسیقی برای بچه ها سرگرم کننده باشد و همچنین با صدای بلند برای آن ها داستان بخواند. به طور طبیعی شرکت ایسوس به ترویج برنامه توسعه ی Zenbo را با دسترسی به کیت توسعه دهنده ی ربات و اطلاعات بیشتر برای کمک به برنامه های تولید شده توسط توسعه دهندگان می پردازد که این مساله ی بسیار مهمی برای پیشرفت ربات خانگی ایسوس محسوب می شود.

ربات خانگی ایسوس شباهت هایی با ربات خانگی Pepper از سافت بنک، دارد ولی برخی از ترفندهای آن در خانه های هوشمند، باعث می شود که از رقیب ژاپنی خود پیشی بگیرد. Zenbo به قیمت 599  دلار عرضه خواهد شد که برای یک ربات خانگی قطعا بسیار ارزان است.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: engadget


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر