کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

اپل برای فروش انرژی پاک خود شرکت جدیدی راه اندازی کرده است

اپل برای فروش انرژی پاک شرکت جدیدی راه اندازی کرده است

اپل یک شرکت تابعه ایجاد کرده است تا بتواند به وسیله ی آن، برق اضافی تولید شده توسط صدها مگاوات از پروژه های خورشیدی خود را به فروش برساند. این شرکت که Apple Energy LLC نامگذاری شده است، درخواستی به کمیسیون نظارت بر انرژی فدرال ارسال کرده مبنی بر اینکه بتواند توان تولید شده را به بازارهای عمده فروشی در سراسر ایالات متحده به فروش برساند.

آرون گروپس

این کمپانی خبر داد که برای ۵۲۱ مگاوات از پروژه های خورشیدی در سطح جهان طرح ریزی می کند. اپل در این طرح از انرژی پاک برای تامین توان همه ی مراکز داده ی خود و همچنین بسیاری از اپ استورها و دفاتر مربوط به این شرکت استفاده می کند. این کمپانی در تولید برق آبی، بیوگاز و زمین گرمایی هم سرمایه گذاری کرده و به دنبال خرید انرژی سبز خارج از شبکه است. این کار برای هنگامی ست که نمی تواند توان مورد نیاز خود را تامین کند. در کل اپل می گوید که تا اندازه ای برق تولید می کند که نیاز ۹۳ درصد جهان را پوشش می دهد.

اپل در سال مالی ۲۰۱۵ بیش از ۲۳۳ میلیارد دلار درآمد داشته است. بعید به نظر می رسد که این کمپانی در زمینه ی تولید برق بتواند تا این حد درامد داشته باشد اما در کل به عنوان زمینه ای برای سرمایه گذاری، گزینه ی مناسبی ست. این شرکت اوایل سال جاری به منظور تامین بودجه ی پروژه های انرژی پاک  ۱.۵ میلیارد دلار به ادارات مربوطه صادر کرده است.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: theverge


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر