کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

تماشا کنید: به پرواز درآمدن چرخ های جلوی خودرو با 2500 اسب بخار!

تماشا کنید:به پرواز درآمدن چرخ های جلوی خودرو با 2500 اسب بخار!

جی لنو (Jay Leno)، کمدین معروف آمریکایی و مجری برنامه تلویزیونی “Jay Leno’s Garage” در کانال یوتیوب خود ویدیویی از سواری با خودرویی منتشر کرد که 2500 اسب بخار قدرت موتورش است.

آرون گروپس

سلطان مسابقات درگ (drag) از دهه 1960، Hemi Under Glass (این نام گذاری بدین دلیل است که موتور هِمیِ شرکت اتومبیل سازی کرایسلر، در زیر شیشه عقب اتومبیل های پلیموت باراکودا جاسازی شده است)، یک موتور بسیار قدرتمند در عقب خودرو قرار داده که توسط شیشه احاطه شده است. هنگامی که راننده پای خود را بر روی پدال گاز فشار می دهد و ماشین شتاب می گیرد، جلوی خودرو به پرواز درآمده و به روی هوا شناور می شود، گویی این ماشین به راحتی می تواند روی دو چرخ عقب خود، تک چرخ بزند!

راننده 80 ساله و افسانه ای، باب ریگل، 50 سال است که این ماشین ها را می راند. البته این بار داستان برخلاف انتظارش پیش رفت و هنگامی که ماشین شتاب گرفت، کنترل از دست باب ریگلِ افسانه ای در رفت و ماشین از مسیر منحرف شد و حدودا نزدیک به 10 ثانیه، این ماشین چندین بار به دور خودش غَلت زد.

هر دو سرنشین، جی لنو و باب ریگل از این حادثه جان سالم به در بردند و موتور این ماشین نیز صدمه خاصی ندید. ریگل تاکید می کند که این اتفاق در عمر 50 ساله رانندگی اش بی سابقه بوده است. در ادامه با هم به تماشای این ویدیوی فوق العاده می نشینیم:

.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: jalopnik


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر