آرون گروپس


خرید گوشی موبایل از کالاتیک
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

بروز مشکلات لمس سه بعدی آیفون با اپلیکیشن جدید سونوس

بروز مشکلات لمس سه بعدی آیفون با اپلیکیشن جدید سونوس

اپل نمایشگر حساس به فشار تری دی تاچ (3D Touch) را بر روی آیفون ۶ اس معرفی کرد که به واسطه ی این قابلیت، توسعه دهندگان از سیستمی جدید از عملیات سریع (Quick Actions) برای بالا آمدن میانبرهای عملیاتی اپلیکیشن ها بر روی صفحه ی اصلی بهره بردند. به این طریق با محکم فشردن صفحه نمایش، مجموعه ای از گزینه های معمول که البته زیاد هم استفاده می شود برای شما ظاهر می شود که به کاربر کمک شایانی برای سرعت بخشیدن به کارها می کند. این قابلیت در تئوری فوق العاده است، اما هم اکنون که نزدیک به یک سال از این تلاش توسعه دهندگان می گذرد شاهد نتایجی ناامید کننده در این راستا هستیم.
سونوس (Sonos) یکی از جدیدترین اپلیکیشن هایی ست که ماه گذشته با نسخه ی ۶.۳ از اپلیکیشن آی او اس کنترلر (iOS Controller) خود به استفاده کنندگان از تری دی تاچ پیوست، اما این اپلیکیشن به نوعی تنها محدودیت های این سیستم را نشان می دهد. اپلیکیشن جدید سونوس با قابلیت لمس سه بعدی هم اکنون برای نشان دادن ۳ گزینه ی مفید استفاده می شود: پخش و مکث یا پاوز یک آهنگ، رفتن به آهنگ مورد علاقه یا جستجوی دسته بندی آهنگ هایتان. همه ی اینها در عین محدودیتی که وجود دارد، خوب هستند اما نقطه ضعف بزرگی هم وجود دارد: شما نمی توانید بدون راه اندازی این اپلیکیشن، بازپخش را شروع و یا متوقف کنید. این موضوع یک میانبر کنترلی فوری را به یک ویژگی کاملا آزاردهنده تبدیل می کند.
روند پاوز کردن آهنگ در حال پخش بر روی Sonos از طریق تری دی تاچ به این صورت است: فشار محکم، مکث یا پاوز کردن، راه اندازی اپلیکیشن، بستن اپلیکیشن. حال بدون قابلیت تری دی تاچ به این صورت است: راه اندازی برنامه، پاوز کردن، بستن اپلیکیشن. به گفته ی نویسنده ی سایت The Verge: “نارضایتی بلادرنگ من به دلیل خود اپلیکیشن سونوس بود اما پس از اینکه اپلیکیشن موزیک خود اپل را امتحان کردم متوجه بدتر عمل کردن این اپلیکیشن شدم. عملیات سریع اپل میوزیک به من این امکان را می دهد که آخرین آهنگی که پخش شده را شروع کنم اما نمی توان آن را پاوز کرد. دو سرویس موزیک دیگر، SoundCloud و Tidal هنوز قابلیت تری دی تاچ را اتخاذ نکرده اند و بنابراین اینها را از لحاظ کیفی با دیگر اپلیکیشن ها مقایسه نمی کنیم.”
اپلیکیشن های موزیک برای استفاده از کنترل های فوری مناسب بوده چراکه کارهایی که با آنها می خواهید انجام دهید کاملا قابل پیش بینی هستند؛ اما به نظر می رسد اجرای تری دی تاچ بر روی صفحه اصلی – که از همه چیز تنها یک میانبر به قابلیت های داخل اپلیکیشن ارائه می دهد- هنوز جای کار داشته باشد. تری دی تاچ پتانسیل زیادی برای استفاده در روش های جدید و نوآورانه دارد اما تا جایی که به صفحه اصلی مربوط می شود خوب عمل نکرده است.

آبان تتر

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: theverge


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر