کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

افزایش درآمد 3 میلیارد دلاری اپل با بازی پوکمون گو

بنا بر گفته ی تحلیلگران، بازی پوکون گو می تواند افزایش درآمد 3 میلیارد دلاری را برای کمپانی اپل به همراه داشته باشد.

بنا بر گفته ی تحلیلگران، بازی پوکون گو می تواند افزایش درآمد 3 میلیارد دلاری را برای کمپانی اپل به همراه داشته باشد.

آرون گروپس

لارا مارتین در تذکر نامه ای خاطر نشان کرده بود که بازی کندی کراش در سال های اوج خود یعنی 2013 و 2014 توانست سالانه 10 میلیارد دلار درآمد به همراه داشته باشد. اما درباره ی بازی پوکمون گو باید گفت که کاربران آن در حال حاضر، 10 برابر بیشتر هستند. کمپانی اپل در این میان، 30 درصد درآمد کسب شده از دانلود های اپ استور را در اختیار خواهد داشت؛ لازم به ذکر است که این بازی در حال حاضر برای گوشی های اندرویدی نیز در دسترس قرار دارد.

کاربران بازی پوکمون گو در حال حاضر و تنها در آمریکا به 21 میلیون نفر رسیده اند؛ به بیان دیگر، 6 درصد از جمعیت آمریکا از بازی واقعیت افزوده ی پوکمون گو لذت می برند. با در نظر داشتن اینکه بازار کشور های دیگر نیز 20 درصد بازیکن پوکمون گو داشته باشد، این بدان معناست که کمپانی اپل از هر دانلود در هر روز، 5 سنت درآمد کسب خواهد کرد. بدین ترتیب می توان انتظار داشت که بازی پوکمون گو برای اپل در 12 تا 24 ماه  آینده، 3 میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

همین مساله می تواند سهم بازار این کمپانی را به 5.5 میلیارد دلار و یا 1 دلار در هر سهم برساند. مارتین همچنین خاطر نشان کرد که دارایی در جریان کوتاه مدت اپل که از طریق پوکمون گو به دست خواهد آمد، از نیتندو نیز بیشتر خواهد بود؛ چرا که کمپانی نینتندو تنها 33 درصد از سهم این بازی را در اختیار دارد و 30 درصد دیگر نیز به کمپانی توسعه دهنده ی بازی پوکمون گو یعنی نینتیک تعلق دارد.

سهام اپل در حال حاضر افزایش یافته و به 100 دلار رسیده است. این در حالیست که در سه ماهه ی گذشته، سهام این شرکت با قیمت 90 دلار نیز به فروش رسیده است.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: appleinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر