ورایزون به زودی اعلام می کند که صاحب جدید یاهو است

ورایزون به زودی اعلام می کند که صاحب جدید یاهو استورایزون و یاهو فردا به صورت رسمی اعلام می کنند که طی یک معامله 5 میلیارد دلاری، ورایزون صاحب جدید یاهو خواهد بود.

بنا به گزارشی از Recode و با استناد به منابعی ناشاس، دو شرکت یاهو و واریزون، آماده اند تا اعلام کنند که معامله ای ۵ میلیون دلاری منعقد کرده اند. طی این معامله ورایزون صاحب جدید یاهو می شود. از آنجا که انتظار می رود قبلا از سه شنبه، زمانی که واریزون قصد اعلام نتایج مالی فصل جاری را دارد، این اعلام رسمی به انجام برسد، به احتمال زیاد فردا اعلام خواهد شد که ورایزون صاحب جدید یاهو است.

شرایط معامله هنوز نامشخص است، به طور مثال معلوم نیست که این معامله علاوه بر هسته ی اصلی یاهو، شامل پتنت ها و یا مستقلات دیگر یاهو نیز می شود یا خیر. از طرف دیگر باید به تصویب قانونی نیز برسد.

خبر اینکه این دو شرکت به توافق بر سر خرید یاهو رسیده اند در اوایل سال جاری میلادی منتشر شد. ورایزون در میان چند شرکت دواطلب و علاقه مند خرید یاهو از جمله شرکت های سهامی خاص، با یاهو به توافق رسید. در نهایت، ورایزون، بزرگترین شرکت مخابراتی ایالات متحده و یکی از فعال ترین شرکت های پیشگام در صنعت اینترنت، صاحب جدید یاهو ، کسب و کاری که از سال 1994 به عنوان یکی از اولین دایرکتوری ها، تاسیس و آغاز به کار کرده است، شد.

در دهه ی اخیر با توجه به اینکه رقبای جوانی مثل گوگل و فیسبوک، کاربران و تبلیغ کنندگان بیشتری را جذب می کردند، کسب و کار یاهو تقریبا محو شد. ماریسا مایر، یکی از اولین مهندسان گوگل، در سال 2012 به عنوان مدیر عامل به یاهو پیوست، و امیدوار بود که سرنوشت آن را احیا کند. اما تلاش های او به شکست انجامید.

با وجود ورایزون، بار دیگر توسط یکی دیگر از اعضای اسبق گوگل به نام آرمسترانگ، یاهو  را هدایت خواهد کرد. آرمسترانگ مدیر عامل شرکت AOL است که ورایزون در سال 2015 صاحب آن شد. انتظار می رود که  یک تیم جدیدی اینترنتی متشکل از AOL و یاهو در ورایزون، به رهبری او درآید و در کنار هم تکنولوژی  آنلاین و دیگر موارد با ارزش را رقم بزنند.

باید منتظر ماند و دید که آیا آرمسترانگ موفق خواهد شد، به عنوان مدیر اجرایی یاهو را که با شکست چشمگیری مواجه شده است، رونق دهد یا خیر.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: businessinsider


عصر تکنولوژی، تکراارسال نظر