نام گذاری آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس برای آیفون های سال جاری تائید شد

نام گزاری آیفون 7 و آیفون 7 پلاس برای آیفون های سال جاری تائید شدمنابع خبری مدعی بودند که به دلیل ویژگی های به روز شده ی کمی که آیفون های سال جاری نسبت به آیفون ۶ اس ارائه می دهند، نام آنها آیفون ۷ نخواهد بود و این نام برای آیفون سال ۲۰۱۷ باقی می ماند. با توجه به گزارشات جدید، نام گذاری آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس برای آیفون های سال جاری تائید شدند.

از طرفی بخش دیگری از گزارشات اخیر، نشان می دهند که اپل دو مدل آیفون ۷ در سال جاری عرضه خواهد کرد. یک مدل ۴.۷ اینچی به نام آیفون ۷ و یک مدل ۵.۵ اینچی به نام آیفون ۷ پلاس، در این میان، مدل شایعه شده ی سوم، یعنی آیفون ۷ پرو وجود نخواهد داشت. به گفته ی منابع موثق، قرار بر این بود که آیفون ۷ پلاس لنز دوربین دوگانه نداشته باشد و در واقع مدل محدود شده ای از آیفون ۷ پرو باشد. یعنی دوربین دوگانه در آیفون ۷ پرو ارائه شود ولی از آنجا اپل در تولید دوربین دوگانه مشکلی ندارد، نیازی به ارائه آیفون پرو نیست. بنابراین آیفون ۷ پرو از سری آیفون های جدید حذف می شود و آیفون ۷ پلاس با دوربین دوگانه همراه خواهد شد. گفته می شود که دوربین دوم مجهز به قابلیت زوم اپتیکال خواهد بود.

همان طور که اشاره کردیم، بنا به گفته ی همان منابع، اپل ایده استفاده از نام ۶SE را ارائه داده بود تا نام آیفون ۷ برای سال بعد باقی بماند ولی ازقرار معلوم آیفون های امسال عبارت S به همراه نخواهند داشت و نام نام گزاری آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس برای آنها تائید شده است.

بنابر توئیتی از حساب کاربری توئیتر اوان بلاس، فاش کننده ی اسرار محرمانه ی گوشی های که هنوز معرفی نشده اند، دو مدل آیفون سال جاری اپل با نام مستعار Sonora برای آیفون ۷ و Dos Palos برای آیفون ۷ پلاس، عرضه خواهند شد.

از جمله تغییرات محدودی که در آیفون های امسال مشاهده خواهیم کرد، یکی استفاده از تراشه ی A10 برای تامین قدرت پردازشی این دو گوشی و دیگری حذف جک هدفون ۳.۵ میلی متری و تعبیه یک دکمه ی هوم خازنی جدید است. در واقع در این دکمه خازنی، روند الکترومغناطیس امکانی فراهم می کند تا کاربر حس کلیک کردن داشته باشد.

ما انتظار داریم که مدل های آیفون ۷ را در تاریخ ۷ سپتامبر (۱۷ ام شهریور ماه) با شروع پیش فروش آن، ببینیم. از طرفی احتمالا این گوشی ها ۲۳ سپتامبر(۲ام مهر ماه)، عرضه شده و در دسترس کاربران قرار می گیرند.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.
منبع: phonearena


عصر تکنولوژی، تکراارسال نظر (1 نظر)

    سلامباتشکر از مطلب جالبتون

    ۰

    ۰
    پاسخ