coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

لغو ایمیل ارسال شده ، سرویسی که همه ما روزی به آن نیاز داریم!

لغو ایمیل ارسال شده ، قابلیت جدید سرویس پست الکترونیکی گوگل

برای همه کسانی که با سرویس های کامپیوتری ارسال نامه ها و متون کار می کنند بارها پیش آمده که بعد از ارسال ایمیل یا پیام، متوجه وجود ایراد یا نوشته ها و پیوست های نامناسب شده اند. تا بحال امکانی برای لغو ایمیل ارسال شده و یا حذف ایمیل ارسال شده وجود نداشت و امکان بروز عواقب نامناسب و ناخواسته وجود داشت.

ابر شرکت آمریکایی گوگل، بزرگترین سرویس دهنده پست الکترونیکی جهان با نزدیک به 1 میلیارد کاربر، در اقدامی جالب قابلیت بازرسی و لغو ایمیل ارسال شده را در سرویس پست الکترونیکی خود جی میل به کاربران عرضه نموده است و قابلیتی جدید را به ده ها قابلیت کوچک و بزرگ پیشین خود اضافه نموده است.

با استفاده از قابلیت لغو ایمیل ارسال شده کاربر مدتی زمان دارد تا بعد از فشردن دکمه ارسال عملیات را لغو کرده و یا بعد از اتمام عملیات ارسال تا مدت زمانی تعیین شده قابلیت حذف ایمیل ارسال شده را داشته باشد.

قابلیت لغو ایمیل ارسال شده در سیستم اینباکس ( INBOX ) جدید شرکت گوگل  به صورت پیش فرض وجود داشته و برای فعال کردن و یا غیر فعال کردن آن در سیستم قدیمی جی میل نیز نیاز به تنظیماتی ساده بوده که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

قابلیت لغو ایمیل ارسال شده ، نحوه فعال سازی

برای فعال کردن این قابلیت در سیستم قدیمی جی میل ابتدا بر روی گزینه ورود به بخش تنظیمات کلیک نموده و گزینه تنظیمات (Settings) ایمیل خود را را انتخاب می کنیم.

نحوه فعال کردن قابلیت لغو ایمیل ارسال شده در سیستم قدیمی سرویس پست الکترونیکی گوگل

 

بعد از ورود به بخش تنظیمات گوگل. زبانه (Tab) تنظیمات عمومی (General) را انتخاب میکنیم. در قسمت پایین صفحه گزینه ای به نام Undo Send وجود دارد. با کلیک بر روی مربع قابل انتخاب به نام Enable Undo Send قابلیت کنترل ایمیل ارسالی به صندوق پستی ما در جی میل اضافه خواهد شد.

نحوه فعال کردن قابلیت لغو ایمیل ارسال شده ، انتخاب نوار General

با نتظیم اعداد بخش پایین کزینه Enable Undo Send جی میل این قابلیت را به کاربران خود می دهد تا زمانی را برای لغو دستی ایمیل ارسالی خود تعیین نمایند.

انتخاب بازه زمانی مورد نظر با فعال بودن قابلیت لغو ایمیل ارسال شده

این قابلیت ،  امکان به  تاخیر انداختن  و لغو ایمیل ارسال شده را در چهار بازه 5 ثانیه ای ، 10 ثانیه ای ، 20 ثانیه ای و 30 ثانیه ای به کاربر میدهد. سپس با انتخاب گزینه ذخیره تغییرات ( Save Changes) قابلیت لغو ایمیل درحال ارسال و یا حذف ایمیل ارسال شده به صندوق پستی جی میل ما اضافه خواهد شد.

ذخیره تغییرات و اضافه شدن قابلیت لغو ایمیل ارسال شده به صندوق پستی

 

لغو ایمیل ارسال شده

برای لغو ایمیل ارسال شده کافیست روی گزینه مشکی رنگ Undo کلیک نماییم تا ایمیل ارسال شده باطل و از حالت ارسال شده خارج گردد. البه باید به این نکته اشاره شود که در صورتیکه دکمه Save Changes فشرده نشود قابلیت لغو ایمیل ارسال شده برای سیستم صندوق پستی فعال نخواهد شد.

شرکت هایی مانند گوگل همیشه در پی آنند که با ایجاد تغییراتی حتی به ظاهر بی اهمیت و اضافه در سرویس های ارائه شده خود کاربران فعلی خود را راضی نگه داشته و همچنین با توجه به حو مثبت ایجاد شده و اعمال بهینه سازی های گوچک کاربران را هرچه بیشتر به سمت خود جذب نمایند. یکی دیگر از این امکانات جالب توجه گوگل بخش Google Doodle بود که در روز تولد کاربر لوگو و رونویس صفحه اصلی سایت خود را به متنی برای تبریک تولد کاربر اختصاص می داد.

منابع:

تکرا

سایت رسمی گوگل

 

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر