کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

زوم اپتیکال دوربین آیفون 7 پلاس در برابر زوم دیجیتال آیفون 7

زوم اپتیکال دوربین آیفون 7 پلاس در برابر زوم دیجیتال آیفون 7

در این مقاله قصد داریم زوم اپتیکال آیفون 7 پلاس در برابر زوم دیجیتال آیفون 7 قرار دهیم و ببینیم کدام یک بهتر عمل می کنند. در ادامه با ما همراه باشید :

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

بی‌شک اولین تلفن همراه اپل مجهز به دوربین دوگانه یعنی آیفون 7 پلاس، یک گوشی هوشمند جذاب است. یکی از دوربین‌ها مجهز به لنز واید بوده و دوربین دیگر به لنز تله مجهز شده است. برخلاف دیگر تلفن‌های هوشمند که از دو دوربین برای گرفتن تصاویر با عمق بیشتر یا مات کردن پس‌ زمینه و یا گرفتن تصاویر تک‌ رنگ به ‌منظور وضوح بیشتر استفاده می‌کنند، آیفون 7 پلاس از دوربین دوم 12 مگا پیکسلی خود برای افزایش کیفیت تصاویر در هنگام بزرگنمایی با کمک تکنولوژی بزرگ نمایی اپتیکال، استفاده می‌کند. با این‌ حال، این لنز تله اجازه ورود نور به‌اندازه معمول را به داخل دوربین نمی‌دهد. لازم به ذکر است که این دوربین‌ها به ترتیب دارای دهانه دیافراگم f/2.8 و f/1.8 هستند.

بر روی کاغذ لنز تله آیفون 7 پلاس از لنز دوربین iSight بسیار بهتر عمل می‌کند؛ اما آیا واقعا این دوربین برای دنیای واقعی نیز لازم است؟ برای پاسخ دادن به این سؤال این دوربین را با دوربین‌های دیگر در شرایطی که بر روی تصاویر بزرگ نمایی اعمال ‌شده، مقایسه کردیم. البته نتیجه این مسابقه از قبل مشخص بود؛ اما برای اثبات قطعی آن نیاز به این مقایسه داشتیم.

خب روش کار به این صورت بود که، تصاویر گرفته ‌شده از یک دستگاه آیفون 7 و یک دستگاه آیفون 7 پلاس را در شرایطی که بر روی تصاویر گرفته‌ شده با آن‌ها بزرگ نمایی اعمال‌ شده بود، با هم مقایسه کردیم. این کار به ما اجازه خواهد داد تا به بررسی دقیق دوربین معمولی iSight و دوربین آیفون 7 پلاس بپردازیم.

در زیر می‌توانید نمونه‌هایی از تصاویر گرفته شده برای این آزمایش را مشاهده کنید. بر روی هر دو تصویر بزرگ نمایی اعمال ‌شده تا به‌ راحتی بتوانید تشخیص دهید که کدام دوربین کیفیت بهتری داشته است؛ زوم اپتیکال آیفون 7 پلاس؟ یا زوم دیجیتال آیفون 7؟

منظره اول: خانه

در سناریوی اول تصمیم گرفتیم که با آیفون 7 و آیفون 7 پلاس در شرایط نوری مناسب از یک خانه عکس بگیریم. اگر چه در نگاه اول هر دو عکس بسیار شبیه هم هستند اما زمانی که بزرگ نمایی اعمال می‌شود متوجه خواهید شد که دوربین آیفون 7 پلاس بسیار بهتر کار خود را انجام داده و تصویری دقیق و با جزئیات بیشتری ارائه داده است.

منظره دوم: آبراه محلی

در این تصاویر که متعلق به یک آبراه است به وضوح می‌بینید که دوربین آیفون 7 پلاس بار دیگر توانایی خود را در بزرگنمایی با تکنولوژِی بزرگنمایی اپتیکال ثابت کرده است. جزئیات ارائه ‌شده در تصویر گرفته شده با دوربین آیفون 7 قابل مقایسه با تصویر آیفون 7 پلاس نیست. هنگام بزرگنمایی با آیفون 7 برگ‌ها و بوته‌ها مانند لکه‌ی رنگ‌ روغنی بر روی بوم نقاشی به نظر می‌رسند.

منظره سوم : سرما در پاسیو

هیچ‌ چیز بهتر از یک استراحت کوتاه بعد از یک پیاده‌روی طولانی نیست. بازهم با نگاهی نزدیک و دقیق ‌تر می‌توان گفت که زوم اپتیکال دوربین آیفون 7 پلاس بسیار بهتر از بزرگنمایی تصاویر در آیفون 7 عمل کرده است. کاملا مشخص است که برگ‌ها و چمن‌ها در تصویر گرفته ‌شده با آیفون 7 تار هستند، درصورتی‌ که تصویر گرفته شده با دوربین آیفون 7 پلاس بسیار شفاف است.

منظره چهارم: خانه‌ی حومه شهر

در مقایسه این دو تصویر بازهم به‌ سادگی قابل ‌مشاهده است که دوربین آیفون 7 پلاس به ‌خوبی کار خود را در ثبت تصاویر شفاف با جزئیات فراوان انجام داده است. این جزئیات را می‌توانید به ‌خوبی در دکوراسون هالووین روی ایوان، در دسته‌ گل و در نهایت در شاخ و برگ پس‌ زمینه مشاهده کنید.

منظره پنجم : برج ویکتوریا

زمانی که تصویر را از این بنای فوق‌ العاده گرفتیم خورشید از سمت افق در حال پایین رفتن بود. در این تصاویر هم به‌ خوبی توانایی دوربین دوگانه آیفون 7 پلاس در ثبت جزییات مشخص است اما لازم به ذکر است که آیفون 7 در این تصویر زیاد از آیفون 7 پلاس عقب نمانده است.

منظره ششم: نانوایی در شب

زمانی که تصمیم گرفتیم سری به نانوایی محلی بزنیم خورشید غروب کرده بود. با توجه به شرایط نوری کم در این زمان، تصویر ثبت ‌شده با دوربین f/1.8 آیفون 7 پلاس که اجازه می‌دهد نور بیشتری به دوربین وارد شود و دوربین دیگر با دهانه دیافراگم f/2.8 تله، آن‌ چنان‌ که باید مطلوب نبود. به نظر می‌رسد در شرایط نوری نامناسب بزرگنمایی اپتیکال کارایی قابل‌ توجهی ندارد. از این ‌رو تصاویر گرفته ‌شده با آیفون 7 و آیفون 7 پلاس در این شرایط نوری تا حد زیادی یکسان هستند.

منظره هفتم: در کتابخانه

چه راهی بهتر از خواندن یک کتاب سنگین قدیمی برای به خواب رفتن است؟ ما به کتابخانه رفتیم جایی که در آن نورهای مصنوعی زیادی وجود دارد و شرایط مناسبی برای عکاسی را فراهم می‌کند. در این مکان بار دیگر آیفون 7 پلاس تصمیم گرفت که با دوربین عریض iSight خود عکاسی کند. لازم به ذکر است که نور برای جادوی بزرگنمایی اپتیکال کافی نبود.

نتیجه

جای تعجب نیست که بزرگنمایی اپتیکال همیشه جایگزین بسیار مناسبی برای بزرگنمایی دیجیتال است. استفاده از آیفون بزرگ‌ تر 7 پلاس، ارائه جزئیات بیشتر، تصاویر واضح‌تر و به ‌طور کلی تصاویر شفاف ‌تر هنگام بزرگنمایی را به همراه دارد. تعجبی نداشت که در چند بخش که آیفون 7 پلاس برای تصویربرداری از دوربین تله خود استفاده نکرده بود با آیفون 7 برابر بود.

دوربین دوگانه آیفون 7 پلاس یک بخش غلط انداز در این دستگاه نیست. این ویژگی باعث توسعه قابلیت عکاسی تلفن هوشمند شما در سطح بسیار بالایی می‌شود. بی‌صبرانه منتظر تغییرات بعدی اپل که در آینده برای این دوربین دوگانه انجام می‌دهد، هستیم چرا که می‌دانیم قابلیت بزرگنمایی اوپتیکال تلفن‌های آیفون آمده است که برای همیشه بماند.

.

منبع : phoneArenaارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر