coinex
OMPFinex

تاخیر در عرضه ایرپادهای اپل به ضرر این شرکت بزرگ آمریکایی تمام می‌شود

تاخیر در عرضه ایرپادهای اپل به ضرر این شرکت بزرگ آمریکایی تمام شد

به گفته وال استریت ژورنال، تاخیر در عرضه ایرپادهای اپل به ضرر این کوپرتینویی ها تمام خواهد شد. برای بررسی بیشتر این موضوع در ادامه با تکرا همراه باشید.

در ماه اکتبر گذشته اپل در گزارشی اعلام کرد که محصول جدید این شرکت (ایرپاد) با کمی تاخیر به بازار عرضه خواهد شد. در این گزارش جزئیاتی در رابطه با دلیل این تاخیر و یا زمان عرضه این محصول به بازار ارائه نشد و شرکت اپل تنها به ذکر این نکته که آماده کردن این محصول برای فروش در بازار کمی زمان خواهد برد، اکتفا کرد.

عده زیادی امیدوار بودند که این شرکت تا هنگام فصل خرید، این محصول خود را روانه بازار کند. چرا که شرکت های بزرگ در این فصل بر روی درآمد فروش محصولات خود حساب ویژه ای باز می کنند؛ اما با این وجود پس از گذشت تقریبا ده روز از ماه دسامبر خبر جدیدی از عرضه ایرپادهای اپل به گوش نمی خورد.

در ماه گذشته میلادی اعلام شد که شرکت اپل برای فروش تعداد محدودی از ایرپادهای خود آماده است و قرار است تعداد 10 تا 15 میلیون از این دستگاه به بازار عرضه شود. این شرکت در گوشی های آیفون جدید خود یعنی آیفون 7 و آیفون 7 پلاس درگاه جک هدفون 3.5 اینچی را حذف کرده و به نظر می رسید که این هندزفری های جدید بلوتوثی به همین دلیل معرفی و ارائه شوند و بتوان آنها را با گوشی های جدید امتحان کرد.

اما به نظر می رسد که این شرکت نتوانسته در به اجرا گذاشتن این ایده به خوبی عمل کند و طبق آمار و ارقام ارائه شده توسط تحلیلگران، نسبت تعداد دستگاه های آیفون به ایرپادها در خوشبینانه ترین حالت چیزی حدود 5 به 1 است.

این تاخیر در عرضه ایرپادهای اپل باعث شده است که به اعتبار خوب این شرکت در این زمینه خدشه وارد شود. هم اکنون آیفون های 7 و 7 پلاس با ایرپادهایی عرضه می شود که به وسیله درگاه شارژر به گوشی متصل می شوند. تعداد زیادی از خریداران گوشی های آیفون جدید قصد داشتند که از ایرپادها به جای Airpods فعلی استفاده کنند.

تحلیلگران بسیاری دلیل تاخیر در عرضه ایرپادهای اپل را مورد بررسی قرار داده اند. عده ای معتقدند که امواج صوتی به طور هماهنگی به هر دو ایرپاد نمی رسد و همین امر باعث می شود که هر دو ایرپاد نتوانند به طور هماهنگ، صدا و یا موسیقی مورد نظر را پخش کند. در هندزفری های سیم دار معمولی هر دو گوشی سیگنال صوتی مشترکی را دریافت می کنند.

در نظریه دیگری به این نکته اشاره شده است که این ایرپادها نمی توانند به درستی صدای شخص را دریافت کنند؛ چرا که باید به طور همزمان صدای اضافی پس زمینه را نیز حذف کنند.

یک تحلیلگر مستقل نیز اعتقاد دارد که دلیل تاخیر در عرضه ایرپادهای اپل می تواند این مسئله باشد که این شرکت پیش از عرضه محصول خود آن را به وسیله چند منتقد به بوته آزمایش گذاشته و نتایج حاصل از این آزمایش بیانگر مشکل بزرگی بوده است که باید برای حل آن زمان بیشتری را صرف کرد.

این تحلیلگر در ادامه گزارش خود اضافه کرد است که این مشکل احتمالا مربوط به قابلیت اتصال بی سیم ایرپادها با گوشی های آیفون و دیگر محصولات شرکت اپل است و اگر اپل در عرضه این محصول عجله کند در واقع با ارائه یک محصول معیوب اعتبار خود را در دنیای تکنولوژی از دست خواهد داد و مشتریان و کاربران محصولات این شرکت اعتماد خود را به اپل از دست می دهند.

او معتقد است که شرکت اپل با به تاخیر انداختن انتشار این محصول تا هنگامی که از بی عیب بودن آنها اطمینان حاصل کند، تصمیم خوبی را اتخاذ کرده و بهتر است که این شرکت عرضه ایرپادها را به سال 2017 میلادی موکول کند و به خاطر فصل خرید و کریسمس در کار خود عجله نکند.

نیک هان که در زمینه تکنولوژی دستگاه های بلوتوث تخصص دارد در این رابطه گفته است:

به نظر می رسد که مشکلی که برای عرضه ایرپادهای اپل به وجود آمده، جدی باشد و با اینکه این محصول قابلیت این را داشت که در این فصل سال و مخصوصا در هنگام خریدهای کریسمس با استقبال خریداران مواجه شود؛ اما شرکت اپل از عرضه آنها خودداری کرده است. در هر صورت این مشکل برای شرکت اپل حادثه ای غیر منتظره و زیانبار تلقی می شود.

.

منبع : phoneArena

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر