مایکروسافت کاربران گوگل کروم را با تبلیغ دستیار خرید شخصی اسپم می کند

مایکروسافت کاربران گوگل کروم را با تبلیغ دستیار خرید شخصی اسپم می کند

در یک دنیای ایده آل مایکروسافت تنها اجازه می دهد که کاربران ویندوز از محصولات مبتنی بر ویندوز استفاده کنند، به عنوان مثال مجموعه مایکروسافت آفیس یا اینترنت اکسپلورر یا مرورگر مایکروسافت اج. به هر حال این امکان در دنیای واقعی که ما در آن زندگی می کنیم، وجود ندارد. بسیاری از کاربران ویندوز، محصولات جایگزینی را انتخاب می کنند، برای مثال مجموعه ای از برنامه های سودمند گوگل و یا مرورگرهای دیگری نظیر کروم، فایرفاکس موزیلا، اپرا و….
با این حال به نظر می رسد که مایکروسافت راهی را پیدا کرده که عدم استفاده ی شما از مرورگر اج به نفع خودش استفاده کند. بر اساس گزارش از Myce، این طور به نظر می رسد که کاربران ویندوز ۱۰ یک تبلیغ روی ایکون مرورگر گوگل کروم که به نوار وظیفه خود پین کرده اند، می بینند. همان طور که در تصویر می بینید، این تبلیغ برای افزونه دستیار خرید شخصی مایکروسافت برای مرورگر است.
شایان ذکر است که این افزونه چندان هم جدید نبوده و به نقل از وب سایت انگجت، حدودا یک سال از راه اندازی آن می گذرد؛ اما به لطف آپدیت جدیدی که روی آن صورت گرفته، این گونه به نظر می رسد که تبلیغ دستیار خرید شخصی که روی گوگل کروم مشاهده می کنید، اسپم است.
این مسئله خیلی جدی نیست اما تصور کنید تعداد این تبلیغات زیاد شود، در اینصورت واقعا وحشتناک خواهد شد!

.

منبع: ubergizmoارسال نظر