اوپو راه‌ حل بیرون زدگی دوربین گوشی را رفع کرد؛ مهندسی برتر چینی‌ها!

شرکت چینی اوپو طی نمایشگاه MWC 2017 از یک فناوری جدید برای رفع مشکل بیرون زدگی دوربین گوشی و زوم 5 برابر لنزهای کوچک پرده برداری کرده است.

شرکت چینی اوپو در کنفرانس خبری خود در نمایشگاه MWC 2017 در شهر بارسلون از یک مهندسی جدید با نام 5x Dual Camera Zoom رونمایی کرده است که می‌تواند لنزهای کوچک را بدون مشکل بیرون زدگی بر روی گوشی‌هایی حتی با ضخامت پایین سوار کند. در ادامه با تکرا همراه باشید تا بیشتر با تکنولوژی جدید مهندسین این کمپانی چینی آشنا شوید.

کمپانی چینی اوپو در کنفرانس خبری خود مدعی شده است که با یک تکنولوژی جدید با نام 5x Dual Camera Zoom، امکان استفاده از زوم 5 برابر را برای دوربین‌های بسیار کوچک و گوشی‌هایی بسیار باریک را بدون بیرون زدگی ماژول دوربین ممکن کرده است. در واقع در این روش مجموعه لنز‌ها برای دور زدن محدودیت فضا با ترکیبی مشابه پریسکوپ چیده می‌شوند.

شرکت اوپو در گفته‌های خود اعلام کرده است که این روش زوم اپتیکال است؛ اما حقیقت چیز دیگری است و لنز دوم دستگاه، یک دوربین نخواهد بود و تنها وظیفه زوم کردن را بر عهده دارد. اگر بخواهیم برای آن یک نمونه بیاوریم باید به گوشی آیفون 7 پلاس، پرچمدار شرکت اپل در سال 2017 اشاره کنیم که می‌تواند کیفیت تصاویر خوبی را در عین زوم کردن داشته باشد؛ اما اوپو به کیفیت بهتری با این روش اعتقاد دارد.

شرکت چینی اوپو طی نمایشگاه MWC 2017 از یک فناوری جدید برای رفع مشکل بیرون زدگی دوربین گوشی و زوم 5 برابر لنزهای کوچک پرده برداری کرده است.

مهندسان شرکت چینی اوپو توانسته‌اند با ماژول دوربین کوچکتر شده و با ضخامت تنها 5.7 میلی‌متر، مقدارم زوم ممکن و نسبت به حالت عادی را به حداکثر مقدار خود برسانند. برای این کار، مهندسان این شرکت از یک لنز تله با زاویه‌ 90 درجه داخل بدنه استفاده کرده‌اند که وظیفه دریافت نور و عبور از منشور را دارد و روی سنسور دوربین می‌تاباند تا تصاویر دریافتی در سنسور دارای کیفیتی بالاتر باشد.

مهمترین نکته این است که فاصله کانونی لنز دوم، 3 برابر از لنز اصلی دستگاه بیشتر است که باید کیفیت تصاویر را کاهش دهد؛ اما اوپو اعلام کرده است که تصاویر ثبت شده با هر دو لنز از نظر کیفیت یکسان هستند، یعنی اوپو مسائل تئوری را به چالش کشیده است.

گفتنی است که اوپو هنوز محصولی مجهز به این تکنولوژی را وارد بازار نکرده است و به همین دلیل فعلا نمی‌توان در مورد کیفیت تصاویر ثبت شده، نقد و بررسی داشت. همچنین این شرکت اطلاعات بیشتری در رابطه با فاصله‌های کانونی این لنز را ارئه نکرده است.

در هر صورت می‌توان مطمئن بود که این شرکت چینی به راهکاری جدید برای حل مشکل زوم و بیرون زدگی دوربین که بسیار مهم است، دست یافته است و تمام تلاش خود را برای توسعه این فناوری و استفاده از آن در محصولات موبایل آینده خود به کار خواهد گرفت.

.

منبع: phonearenaارسال نظر