coinex
OMPFinex

پاسخ به منتقدان بسته‌های اینترنت تا یک ماه دیگر

پاسخ به منتقدان بسته‌های اینترنت تا یک ماه دیگر
وزیر ارتباطات گفته است نتیجه شکایات به بسته‌های اینترنتی تا یک ماه آینده اعلام می‌شود.

به نقل از ایسنا و به گزارش تکرا، پایان زود هنگام بسته‌های اینترنی ، شکایات برخی از مشترکان اینترنت همراه را به دنبال داشته است که البته مسئولان تاکید به اگاهی مردم از نحوه استفاده از اینترنت همراه داشته اند. طی سال‌های گذشته به دلیل پیشرفت اینترنت پهن باند، ضریب نفوذ اینترنت به یکباره رشد چشمگیری داشته است. بر همین اساس رقابت شدیدی بین اپراتور ها به وجود آمده تا با ارایه بسته های مختلف سعی در جذب مشتریان بیشتر داشته باشند.

وزارت ارتباطات نیز اقدامات متعددی در راستای تعدیل تعرفه دسترسی به اینترنت موبایل صورت داد است تا با فراهم شدن مجموع شرایط دسترسی مردم به این خدمات بیشترو گسترده شود.

پیگیری رسانه‌ای این موضوع پیش از این به طور معمول با این پاسخ مواجه می‌شد که مشترکان باید در نحوه استفاده خود دقت کنند و نظارت‌های صورت گرفته از سوی وزارت ارتباطات گواه آن است که فعالیت اپراتورها در این زمینه مشکلی ندارد.

طبق پیگری‌های رسانه‌ای، مسئله پایان زود هنگام بسته‌های اینترنت همراه در سه اپراتور همراه کشور از جمله: همراه اول، ایرانسل، رایتل کاملا به طرز فکر مردم و نحوه استفاده آنها مربوط است. پیگیری وزارت فناوری اطلاعات حاکی از نبود هیچ مشکل و تخلفی در اپراتورهای کشور است.

محمود واعظی، وزیر فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، در ادامه این موضوع داغ در میان کاربران دستور تشکیل کمیته‌ای ویژه برای پیگیری این موضوع را داد. پس از گذشت یک هفته از تشکیل این کمیته، واعظی گفت:

تعداد کاربران اینترنت بسیار زیاد است و دلیلی برای کم فروشی اپراتورها وجود ندارد. محاسبه استفاده کاربران از اینترنت دستی نبوده و هوشمند است، به همین دلیل ما معتقد نیستیم که کم فروشی صورت می‌گیرد؛ اما با این حال به کاربران توصیه می‌کنیم اپلیکیشنی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای نشان دادن میزان مصرف اینترنت کاربران، راه اندازی کرده است را دانلود کنند تا به صورت شفاف میزان مصرف شان را رویت کنند.

واعظی در پایان خاطر نشان کرد که ما به مردم توصیه می‌کنیم که برای استفاده از محتوای داخلی و سایت های بومی در بستر شبکه ملی اطلاعات استفاده کنند. همچنین وی تاکید کرد: نتیجه کمیته بررسی شکایت از بسته های اینترنتی تا یک ماه آینده اعلام می‌شود.

.

تهیه و گردآوری: تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر