;
coinex

گزارش تکرا از مراسم اختتامیه ششمین جشنواره بازی‌‎های رایانه‌‎ای تهران

ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در حالی به کار خود پایان داد که در این مراسم افراد دولتی سرشتاسی سخنرانی داشتند و بازی سازان برتر غزال دریافت کردند.
شب گذشته، 21 اسفند ماه، مراسم آئین اختتامیه ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و حضور جمعی از اصحاب رسانه، بازی سازان ایرانی و علاقه مندان به صنعت بازی در کشورمان برگزار شد و در آن غزال‌های زرین به برندگان هر بخش رسید تا این رویداد نیز به پایان برسد و منتظر هفتمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران در سال آینده باشیم. در ادامه با گزارش تکرا از مراسم اختتامیه این رویداد، همراه باشید.

مراسم آئین اختتامیه ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران از ساعت 18 الی 22 در سالن اصلی همایش‌های برج میلاد و با حضور یک هزار نفر از علاقه مندان، بازی سازان ایرانی و جمعی از اصحاب رسانه در مراسمی باشکوه با اجرای امیر حسین مدرس برگزار شد. طی این مراسم متین ایزدی، دبیر پنجمین و ششمین جشنواره بازی‌‎های رایانه‌ای، دکتر سید رضا صالحی امیری، وزیر ارشاد جمهوری اسلامی و همچنین سونا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری سخنرانی داشتند و حمایت خودشان و دولت را از این جشنواره و صنعت بازی سازی اعلام کردند.

یکی از بخش‌های جذاب این مراسم، نواختن آهنگ‌های برتر بازی‌های ایرانی و خارجی همچون سوپر ماریو، ارتش فرازمینی و … توسط گروه آوازی بود که باعث شد از همان ابتدا، تفاوت این مراسم را با اختتامیه‌های قبلی به وضوح آشکار باشد اما خنده‌دارترین و بهترین قسمت این مراسم که باعث شد این مراسم جالب باشد، ویدئوهایی از رقابت بازی سازان در قالب سوال و جواب‌هایی بود که باید به سوال‌هایی سخت و انحرافی در حوزه بازی پاسخ می‌دادند و در غیر این صورت، رقیب آنها باید یک لیوان یا حتی پارچ آب را روی آن‌ها می‌ریخت.

ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در حالی به کار خود پایان داد که در این مراسم افراد دولتی سرشتاسی سخنرانی داشتند و بازی سازان برتر غزال دریافت کردند.

به مهمترین بخش مراسم اختتامیه می‌رسیم، بخش اهدای جوایز به برندگان ششمین جشنواره بازی‌‎های رایانه‌ای تهران که شادی و غم بسیار زیادی برای بازی‌سازان داشت. در این مراسم بازی شتاب در شهر ۲ که یکی از عناوین بزرگ امسال به شمار می‌رود، در تجمیع نظر داوران به عنوان بهترین بازی سال انتخاب شد. لیست برندگان در ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای به شرح زیر است:

 1. بهترین بازی سال
برنده:  شتاب در شهر 2 (غزال) – (آروین تک)
نامزدها: پرسیتی- (توسعه ابزارهای داده ابریشم)
نامزدها: انگاره-  (مهدی بهرامی)
نامزدها: پسرخوانده-  (پردیس سرگرمی پاییزان)
نامزدها: پرواز روح – (تیم بازی سازی گیلاس)
نامزدها: زاراوان-  (پارسنیپ)
نامزدها: شتاب در شهر 2-  (آروین تک)
 1. بهترین بازی ژانر اکشن
برنده: کیوبنگ (غزال) بهکاوان نوآور آرنا
نامزدها:  کیوبنگ
نامزدها:  عملیات شناسایی: رخنه
نامزدها:  جوخه آتش
نامزدها: دلاور
نامزدها: صاعقه
 1. بهترین بازی ژانر اکشن ماجرایی
برنده:   حماسه پادشاهان (دیپلم) موسسه فرهنگی و هنری ویژن فن افزار ویرا
 1. بهترین بازی ژانر استراتژی مدیریتی
برنده:   زاراوان (غزال) پارسنیپ
نامزدها:  زاراوان
نامزدها:  پسرخوانده
نامزدها:  پرسیتی
 1. بهترین بازی ژانر ماجرایی
برنده: شیطان در پایتخت (غزال) رسانا شکوه کویر
نامزدها:  شیطان در پایتخت
نامزدها:  چهره شیطانی
نامزدها:  بال‌های تاریک
نامزدها:  41148: اپیزود 4
 1. بهترین بازی سکوبازی
برنده: خاله قزی دونده (آنو گیم استدیو) / روبوهالو (احسان طاهری) (مشترکاً دیپلم)
 1. بهترین بازی ژانر ورزشی
برنده: شتاب در شهر 2 (غزال) – آروین تک
نامزدها:  شتاب در شهر 2
نامزدها:  دنده دو
نامزدها:  صفر تا صد: دنده آخر
نامزدها:  شدو ریسر
 1. بهترین بازی ژانر ساده
برنده: پرواز روح (تیم بازی سازی گیلاس) / انگاره (مهدی بهرامی) (دو غزال مشترک)
نامزدها:   پرواز روح
نامزدها:  بدو دهقان بدو
نامزدها:  انگاره
نامزدها:  به دور مریخ
نامزدها:  فرا گوسفند
نامزدها:  لایو تی‌وی تایکون
 1. بهترین دستاورد فنی

ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در حالی به کار خود پایان داد که در این مراسم افراد دولتی سرشتاسی سخنرانی داشتند و بازی سازان برتر غزال دریافت کردند.

غزال:  شتاب در شهر 2 (غزال) – آروین تک / مدیر فنی: حسین احمدی
لوح:   زاراوان (احسان قنادپور) / پرسیتی  (منصور جوادی)           (مشترکاً دیپلم)
نامزدها:  پرسیتی (منصور جوادی) – پسرخوانده (سیاوش جعفرزاده) – زاراوان (احسان قنادپور) – سلحشوران (مهدی همدرسی) – شتاب در شهر 2 (حسین احمدی)
 1. بهترین دستاورد هنری دوبعدی
غزال:  جوخه آتش (غزال): سعید غنی زاده – مینا مانی
لوح:  بدو دهقان بدو (دیپلم): مونا عبداله شاهی
نامزدها: فرا گوسفند (بهزاد انجم روز) – هی تاکسی (مژگان میرزایی) – استیم‌کارت (احسان طاهری) – جوخه آتش (سعید غنی‌زاده – مینا مانی) – بدو دهقان بدو (مونا عبداله شاهی)
 1. بهترین دستاورد هنری سه‌بعدی
غزال: زاراوان (غزال): حامد کمالی
لوح: شیطان در پایتخت (دیپلم): داوود دیبا
نامزدها: زاراوان (حامد کمالی) – شیطان در پایتخت (داوود دیبا) – پرسیتی (رامین بیگی) – بردیا (اکرم السادات خلقی) – کیوبنگ (اردلان ایزدیان)
 1. بهترین دستاورد طراحی بازی
غزال:   انگاره (غزال) – مهدی بهرامی
لوح:   نبرد هور(حمید افسری، محمد مهدی شقایقی) / پرواز روح: (حسن متقی گلشن) مشترکاً دیپلم
نامزدها:  انگاره (مهدی بهرامی) – فرش (مهدی بهرامی) – پرواز روح (حسن متقی گلشن) – نبرد هور (حمید افسری، محمد مهدی شقایقی) – راه‌ها (منصور توحیدی) – چهره شیطانی (پیام عربزاده)
 1. بهترین دستاورد داستان بازی
غزال: شیطان در پایتخت (غزال): نویسندگان: عماد رحمانی و امیررضا عابدینی
لوح: 41148: اپیزود 4 (دیپلم): مهدی فنائی
نامزدها:  شیطان در پایتخت (عماد رحمانی و امیررضا عابدینی) – 41148: اپیزود 4 (مهدی فنائی)
 1. بهترین دستاورد صدا‌‌‌‌سازی (افکت صوتی)
غزال: پرسیتی (غزال): رضا اطمینان
لوح: جوخه آتش (دیپلم): هیراد کریمی
نامزدها:  کیوبنگ (بهروز پرهام) – جوخه آتش (هیراد کریمی) – پرسیتی (رضا اطمینان) – روبو هالو (عمران طاهری) – قلعه ملعه (سجاد باقری)
 1. بهترین دستاورد موسیقی بازی
غزال: شهرزاد (غزال): محمدرضا اصغری
لوح: شدو ریسر (دیپلم): علی پور نگهبان
نامزدها: پرسیتی (رضا اطمینان) – چهره شیطانی (هومن بهرامی) – شهرزاد (محمدرضا اصغری) – شدو ریسر (علی پور نگهبان) – زاراوان (امید فتحی) – بدو دهقان بدو (مهرداد نبئی)

·         دستاورد بهترین صداگذاری و دوبله {در جلسه نهایی داوری اضافه شده است}

شیطان در پایتخت (دیپلم): پویا صفا

 1. بهترین بازی با محتوای فرهنگی
غزال: انگاره (غزال)- مهدی بهرامی
نامزدها: انگاره (مهدی بهرامی) – فرش (مهدی بهرامی) – نبرد هور(حمید افسری) – صاعقه (حمید جندقی)
 1. بهترین بازینامه (متن)
غزال: ساختمان (غزال) – نویسنده: ماکان علیخانی
لوح: رخداد سیارۀ شَمسُ الهَمایَند (دیپلم) – نویسنده: جواد سلطانی
نامزدها:  ساختمان (ماکان علیخانی) – رخداد سیارۀ شَمسُ الهَمایَند (جواد سلطانی) – کباب غاز (حسام مشفق)
 1. بهترین بازی مردمی

ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در حالی به کار خود پایان داد که در این مراسم افراد دولتی سرشتاسی سخنرانی داشتند و بازی سازان برتر غزال دریافت کردند.

کوئیز آف کینگز (Quiz of Kings)

در این مراسم تیم بازی سازی آروین تک  با بازی شتاب در شهر 2 و همچنین تیم بازی سازی رسانا شکوه کویر با بازی شیطان در پایتخت، توانستند بیشترین جوایز را به خود اختصاص دهند اما در این میان یکی از شایسته‌ترین بازی‌های جشنواره با نام سلحشوران از تیم بازی سازی باران رویا در عین ناباوری نتوانست، هیچ جایزه‌ای بدست بیاورد که امیدواریم این تیم در آینده و در نمایشگاه  TGC با عنوان آینده خود یعنی “سلحشوران: نجات قلعه” بدرخشد. .گفتنی است که در پایان مراسمt جوایز مسابقه نظرسنجی مردمی که باید از طریق پیامک، کد بازی مورد نظر خود را به سامانه نظرسنجی ارسال می‌کردند نیز اعمم از دو دستگاه پلی استیشن 4 و جوایز نفیس دیگری، اهدا شد.

ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در حالی به کار خود پایان داد که در این مراسم افراد دولتی سرشتاسی سخنرانی داشتند و بازی سازان برتر غزال دریافت کردند.

در هر صورت امیدواریم همواره با رویداد‌هایی چون جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران شاهد حمایت از بازی‌سازان بومی و آثار فاخر ملی باشیم تا نقطعه امیدی برای بازی سازان باشد. همچنین به جرات باید بگوییم که ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، کیفیت به مراتب بهتری به دلیل حمایت شرکت‌هایی چون ایرانسل، تپسل، کافه بازار داشت که مایه خوشحالی است.

همانطور که می‌دانید سایت تکرا به عنوان حامی رسانه‌ای ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، پوشش خبری ویژه‌ای از این رویداد بزرگ در صنعت بازی سازی دارد؛ پس با کلیک بر روی دکمه پایین، اخبار و حواشی این رویداد را دنبال کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://techrato.com/tag/%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C/” icon=”” target=”true”]پوشش خبری ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای[/button]

نظر شما در رابطه با ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای و عنواین برنده چیست؟

.

تهیه و گردآوری: تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر