میتوانید وارد حساب کاربری خود شوید

تحریم ‌های یونیتی برای کاربران ایرانی کاهش یافت

 • تحریم‌های موتور بازی ساز معروف یونیتی به دلیل برجام برای کابران ایرانی کاهش یافته است و حالا ایرانیان می‌توانن به صورت رایگان از این نرم افزار استفاده کنند.

  شرکت نرم افزاری Unity Technologies بعد از گذشت چهار سال از محدودیت‌هایی که به دلیل  تحریم‌های ایالات متحده آمریکا برای کابران ایرانی ایجاد کرده بود به دلیل برجام آنها را  کاهش داده است و حالا ایرانیان می‌توانند به نسخه رایگان این موتور بازی ساز قدرتمند دسترسی داشته باشند. در ادامه با تکرا همراه باشید.

  همانطور که می‌دانید، کشور ایران در چندین سال اخیر به دلایل مختلف دچار محدودیت‌هایی شدید از طرف ایالات متحده آمریکا با عنوان تحریم‌های بین المللی شده است اما امروز با کاهش محدودیت‌های موتور بازی ساز یونیتی به دلیل برجام شاهد اتفاقات مثبتی در زمینه  عمل کردن به موضوع برجام هستیم که می‌تواند خبر خوشی برای صنعت بازی سازی کشورمان و همچنین بازی سازان ایرانی باشد که تا به امروز برای استفاده از این نرم افزار مشکلات زیادی داشتند.

  مهدی بهرامی، بازی ساز مستقل ایرانی که در حال حاضر در حال کار بر روی بازی انگاره است،  در حساب کاربری توییتر خود نوشت :

  تحریم‌های موتور بازی ساز معروف یونیتی به دلیل برجام برای کابران ایرانی کاهش یافته است و حالا ایرانیان می‌توانن به صورت رایگان از این نرم افزار استفاده کنند.

   بالاخره پس از چهار سال حالا ما به نسخه  رایگان یونیتی دسترسی داریم. تشکر فراوان از یونیتی بابت در نظر گرفتن وضعیت کنونی و تلاش برای رفع محدودیت های ایجاد شده

  جالب است بدانید که شرکت Unity Technologies در سال ۲۰۰۴ میلادی در کشور دانمارک تاسیس شد و سپس در سال ۲۰۰۹ میلادی به سان فرانسیسکو نقل مکان کرد تا در سیلیکون ولی و در میان غول‌های دنیای تکنولوژی فعالیت داشته باشد به همین سبب یونیتی یک کمپانی آمریکایی تلقی شد و تحریم‌هایی را علیه کشورمان ایجاد کرد که حالا مقداری از آنها کاهش یافته است و باید امیدوار بود تا در آینده این محدودیت‌ها به صورت کامل برداشته شوند.

  گفتنی است که بسیاری از بازی سازی‌های مستقل در سراسر جهان از موتور بازی سازی یونیتی برای توسعه محصولات خود استفاده می‌کنند و تحریم‌های یونیتی تا به امروز باعث ضرر بسیار زیاد به صنعت بازی سازی ایران شده بود و حالا با کاهش تحریم‌های یونیتی به دلیل برجام باید انتظار محصولات بیشتر و ورود عده زیادی از جوانان متخصص کشور به صنعت پول ساز و آینده گرای بازی سازی باشیم.

  .

  تهیه و گردآوری: تکرا

  مطالب مشابه


  مطالب پیشنهادی از سراسر وب

  نظر خود را در مورد این پست ارسال فرمایید.