گوگل، برترین شرکت تبلیغاتی جهان، افزونه ضد تبلیغ برای کروم عرضه می‌کند

گوگل، برترین شرکت تبلیغاتی جهان، می‌خواهد افزونه ضد تبلیغ برای کروم عرضه کند
گوگل، بزرگترین شرکت تبلیغاتی جهان، می‌خواهد افزونه ضد تبلیغ یا مسدود کننده تبلیغ (Ad block) برای مرورگر کروم بسازد. این غول جستجو، می‌خواهد در نسخه بعدی مرورگر کروم موبایل، برای برخی از انواع تبلیغات، فیلترهایی را قرار دهد.

این ابزار با منبع درآمد اصلی شرکت گوگل که تبلیغات است، در تضاد بوده؛ اما گوگل فکر می‌کند که این کار در دراز مدت مردم را از متوسل شدن به برنامه‌های ضد تبلیغ دیگر بی نیاز خواهد کرد.

گوگل تنها با هدف قرار دادن مخرب‌ترین فرمت‌های تبلیغاتی همچون تبلیغات پاپ آپ، تبلیغات تمام صفحه یا ویدئوهایی با پخش خودکار، امیدوار است تا افراد کمتری به سراغ دیگر برنامه‌های ضد تبلیغ بروند. ظاهرا گوگل بسیاری از این تبلیغات را ممنوع کرده است.

با این وجود، شکی نیست که این حرکت سبب بوجود آمدن جدال بین نرم افزارهای ضد تبلیغ خواهد شد.

اداره تبلیغات تعاملی (Interactive Advertising Bureau) که از زیرمجموعه‌های شرکت گوگل است، تبلیغاتی مانند تبلیغ برای جیب بری در بزرگاه‌ها، تبلیغات تروریستی و تبلیغات فروشندگان درون شهری کراک را ممنوع کرده است.

داشتن یک ابزار ضد تبلیغ می‌تواند قدرت عظیم گوگل را در بازار تبلیغات دیجیتال افزایش دهد که شرکت فیسبوک هم در این عرصه بطور گسترده‌ای فعالیت دارد و برای گوگل رقیب محسوب می‌شود. با این کار، در واقع گوگل می‌تواند بر روی تبلیغاتی که مردم می‌بینند، حکمرانی کند.

گوگل قصد دارد تا فیلترهایش را با توجه به استانداردهایی برای تبلیغات غیر مزاحم بنا کند که توسط Coalition for Better Advertising تنظیم شده است.

در حالی که نرم افزارهای مسدود کننده تبلیغ‌های دسکتاپ در حال گسترش محبوبیت خود در سراسر جهان هستند، ابزارهای ضد تبلیغ موبایل، هنوز در خارج از آسیا نتوانسته به کارایی لازم خود برسد.

همچنین باید گفت که گوگل کروم برترین مرورگر موبایل در جهان است و سهم بازار آن بیش از نصف کاربران اینترنت را شامل می‌شود و این فرصت خوبی برای گوگل است.

.

منبع: mashableارسال نظر