تعداد کاربران فعال ماهانه ویندوز ۱۰ به ۵۰۰ میلیون نفر رسید

تعداد کاربران فعال ماهانه ویندوز 10 به 500 میلیون نفر رسید

شرکت مایکروسافت در جریان رویداد بیلد ۲۰۱۷ جزئیات جدیدی درباره سیستم عامل ویندوز ۱۰ خود اعلام کرده است. به گفته این کمپانی در حال حاضر تعداد کاربران فعال ماهانه ویندوز ۱۰ به ۵۰۰ میلیون نفر می رسد.

البته این آمار در اوایل سال ۲۰۱۷ بیش از ۴۰۰ میلیون نفر بود و حال با افزایش ۱۰۰ میلیونی رو به رو شده است. پیشتر یوسف مهدی اعلام کرده بود که تعداد کاربران فعال روزانه ویندوز ۱۰ بیش از ۳۰۰ میلیون نفر است.

مایکروسافت چنین تعداد کاربر را امیدوارکننده دانست و پیش بینی کرده تا سال ۲۰۱۸ این تعداد به ۱ میلیارد نزدیک شود. اخیرا نیز شرکت ردموندی طی کنفرانس ۲ می خود به معرفی سیستم عامل ویندوز ۱۰ اس پرداخت. این سیستم عامل رقیبی برای کروم محسوب شده و چندین شرکت نیز خبر از همکاری برای تولید لپتاپ هایی با این سیستم عامل دادند.

مایکروسافت امیدهای بسیاری به ویندوز ۱۰ داشته و می خواهد آن را به موفق ترین سیستم عامل تاریخ کمپانی تبدیل کند. البته بعید است بتواند موفقیت ویندوز ۷ را تکرار نماید، اما به هر حال انتظار می رود موفقیت های قابل توجهی را برای شرکت ردموندی به دنبال داشته باشد.

گذشته از آن گفته می شود مایکروسافت روی اسپیکر هوشمندی برای کنار زدن گوگل Home و اکو آمازون مشغول به کار بوده که می تواند عملکرد بهتری از خود نشان دهد.

.

منبع: mobilescout


ارسال نظر