آرون گروپس


خرید گوشی موبایل از کالاتیک
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

گوشی هوشمند جدید ساخته کره شمالی شباهت عجیبی به آیفون دارد!

گوشی هوشمند جدید ساخته کره شمالی شباهت عجیبی به آیفون دارد!گوشی هوشمند جدید ساخته کره شمالی شباهت عجیبی به آیفون دارد!
گوشی هوشمند ساخت کره شمالی Jindallae 3 نام دارد که توسط شرکت تکنولوژی Mangyongdae در این کشور ساخته شده است. به گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی، این گوشی هوشمند، چندمنظوره و چندکاره، در رنگ‌های سفید و سیاه عرضه می‌شود.

Jindallae  که در زبان کره‌ای به معنای گل آزالیا است، شباهت بسیار زیادی به سری گوشی‌های هوشمند شرکت معروف اپل دارد. علاوه بر طراحی باریک و مینیمالیستی گوشی هوشمند، حتی سیستم‌عامل آن‌هم تا حد زیادی به سیستم‌عامل شرکت اپل، یعنی آی او اس دارد. به عنوان مثال، برخی از آیکون‌های این سیستم‌عامل، کاملا مشابه آیکون‌های شرکت اپل هستند.

آبان تتر

نیمی از قسمت فوقانی صفحه اصلی Jindallae، شباهت زیادی به سیستم‌عامل اندروید دارد و طراحی دکمه هوم بیضی شکل این گوشی هوشمند هم به سری پرچم‌دار سامسونگ، گلکسی دارد
نیمی از قسمت فوقانی صفحه اصلی Jindallae، شباهت زیادی به سیستم‌عامل اندروید دارد و طراحی دکمه هوم بیضی شکل این گوشی هوشمند هم به سری پرچم‌دار سامسونگ، گلکسی دارد

البته در این شباهت‌ها هم محدودیت‌هایی وجود دارد. نیمی از قسمت فوقانی صفحه اصلی Jindallae، شباهت زیادی به سیستم‌عامل اندروید دارد و طراحی دکمه هوم بیضی شکل این گوشی هوشمند هم به سری پرچم‌دار سامسونگ، گلکسی دارد. درواقع به نظر می‌رسد، طراحان وطنی کره شمالی، بهترین ایده‌های پرچم‌دارهای اپل و سامسونگ را در گوشی هوشمند کاملا جدیدی عرضه کرده‌اند.

سال‌هاست که سازندگان گوشی‌های هوشمند، از ایده‌ها و طرح‌ها اپل کپی‌برداری می‌کنند. اخیرا کره شمالی اعلام کرده، تبلتی می‌سازد که آن‌هم به‌نوعی شباهت زیادی به آی پد شرکت اپل دارد. طراحان وطنی این کشور حتی کامپیوترهای دسکتاپی هم ساخته‌اند که شباهت زیادی به آخرین نسخه iMac دارد. این دستگاه‌ها بدون شک از سیستم‌عامل بومی، Red Star 3.0 بهره می‌برند که دقیقا مشابه سیستم‌عامل OS X اپل است. البته چیز زیادی در مورد سخت‌افزارهای این کامپیوتر دسکتاپ نمی‌توان گفت، چراکه عکس‌های کمی از آن منتشرشده‌اند. البته می‌توانید، عکس‌ این کامپیوتر را در زیر مشاهده کنید. عکس‌ فوق، دیروز به‌وسیله خبرگزاری دولتی کره شمالی منتشر شده‌اند.

طراحان کره شمالی کامپیوترهای دسکتاپی هم ساخته‌اند که شباهت زیادی به آخرین نسخه iMac دارد
طراحان کره شمالی کامپیوترهای دسکتاپی هم ساخته‌اند که شباهت زیادی به آخرین نسخه iMac دارد

بعید به نظر می‌رسد، شرکت دیگر در خارج از کره شمالی حق امتیاز استفاده از این تکنولوژی را در اختیار داشته باشد. همچنین از عملکرد Jandallae 3 هم اطلاع چندانی نیست، چراکه خبرگزاری دولتی این کشور هنوز اطلاعات زیادی از آن منتشر نکرده است. این خبرگزاری دولتی اعلام کرده که این گوشی هوشمند دارای”سطح بالاتر سهولت و ایمنی به نسبت دیگر گوشی‌های هوشمندی است که پیش از این عرضه شده‌اند.”

.

منبع: gizmodo

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر